reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 5 Plus

İşte karşınızda Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia modeli [Video]

Sağlam sızıntı kaynağı OnLeaks, bu sefer karşımıza Sony tarafından önümüzdeki aylarda tanıtılacak yeni Xperia amiral gemisini çıkardı.

Akıllı telefon sektöründe uzun zamandır geri planda kalan isimlerden Sony, buna karşın sektörü bırakmıyor. 2020 için yeni modeller geliştiren firmanın, olası adıyla Xperia 5 Plus modeli görücüye çıkarılmış durumda. OnLeaks’in resmi CAD dosyalarından hazırlayarak sızdırdığı cihaz, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere ince çerçevelere, uzun yapıya ve çentiksiz bir tasarıma sahip. Parmak izi sensörü yan tarafında yer alan cihaz, ön kamerasını üst çerçevesinde taşıyor. Genel olarak şık görünen telefonun, 6,6 inç 21:9 OLED bir ekran üstüne kurulduğu aktarılırken, modelin gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve 8 GB RAM‘den aldığı belirtiliyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3,5 mm portu taşımayan telefon, 128 GB’lık artırılabilir hafızaya sahip olacak deniyor. Resmi tanıtım ise MWC 2020‘de olacak gibi görünüyor.

Sony Xperia 5 Plus
Sony Xperia 5 Plus
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Sony Xperia modelleri hakkında daha önce sızanlar şöyleydi

Burada karşımıza ilk olarak Xperia 0 karşımıza çıkıyor. Bir amiral gemisi olacak telefon için ilginç bir isim seçen firma, bu modeli 5G desteği ve beşli arka kamera ile hazırlıyor. Sony’den aynı zamanda Xperia 1’in yerini alacak bir Xperia 1.1‘in geleceği de sızdırılanlar arasında yer alıyor. Bu telefonda 4K ekranın ve dörtlü arka kamera sisteminin bizleri karşılayacağı belirtiliyor.

Firmanın 2020’deki en iddialı modellerinden birisi ise amiral gemisi Sony Xperia 3 olacak. Geçtiğimiz ay Geekbench‘e giriş yapan model, kesin olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. En üstte tam 12 GB RAM ile donatılabilecek akıllı telefon, biliyorsunuz arkasında altı farklı kamera taşıyor. Burada 20 megapiksel F2.4 + 48 megapiksel F1.2/F2.4 + 16 megapiksel F2.4 + 8 megapiksele F2.4 + 12 megapiksel F1.2/2.4 + 0,5 megapiksel ToF sensörlü ilginç bir kurulum yer alıyor.

2020’de gelecek bir sonraki telefon ise Xperia 5’in üstüne Xperia 5.1 olacak. Bu modelde de dörtlü kamera, 5G ile QHD ekran bizleri karşılayacak. Ayrıca firmadan Xperia 10’un üstüne Sony Xperia 10, Xperia 10 Plus’ın üstüne ise Xperia 9.1 modelleri gelecek. Bu telefonlar orta seviyede konumlandırılacak. Ek olarak bir 5,5 inç ekrana ve Snapdragon 665 işlemciye sahip Sony Xperia Compact modelinin de adı geçiyor.