reklamı kapat

POPÜLER

Google Envelope

Google destekli çok ilginç telefon projesi: Envelope [Video]

İnternet devi Google, insanları telefonlarından uzaklaştırmak adına ilginç çalışmalar yapıyor, ilginç çalışmalara destek vermeye devam ediyor. İşte bunlarda birisi de Envelope oluyor.

Google başta olmak üzere birçok teknoloji firması teknoloji ile bağımızı azaltmak istiyor. Yeni neslin telefonlarına bağımlı hale geldiğini iyi bilen firma, haklı olarak bunu değiştirmek istiyor. Biliyorsunuz bunun için hazırlanan birçok uygulama bulunuyor. Burada karşımıza çıkan Envelope da yine bir uygulama. Ancak burada önemli bir fark bulunuyor. Experiments with Google’dan destek gören Special Projects imzalı Envelope, telefonunuz fiziksel olarak kapatan bir altyapı üstüne kuruluyor. Envelope, kişilerin akıllı telefonlarını (Şimdilik sadece Pixel 3a destekli) özel kağıt üstüne bastırdıkları zarf benzeri kılıflar içerisine koyması üstüne kuruluyor. Burada şimdilik iki farklı zarf tasarımı bulunuyor. İlk zarf telefonları bir kamera haline getiriyor. Diğer zarf ise akıllı telefonu sadece telefon görüşmesi yapılır hale getiriyor. Bu ikinci tasarımda akıllı telefon bir cep telefonu haline getiriliyor. Google bu projeye ciddi destek veriyor bu şekilde bağımlılığın azaltılacağına inanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google destekli Envelope gerçekten ilginç

Android uygulamasına buradan ulaşabileceğiniz, videosu ise yukarıda yer alan Envelope, ilginç olmasına rağmen çok da kullanışlı durmuyor. Telefonunda çok fazla vakit geçirdiğini söyleyen ve bunun bir sorun olarak kabul edenlerin böyle bir çalışma ile alışkanlıklarından kurtulması gerçekten zor görünüyor. Yine de alanda yapılan çalışmalar gelecek için önem arz ediyor. Telefonlara bağımlı nesiller, maalesef savaşları bile bir dalga konusu haline getirebiliyor.