reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X’in giriş çıkış portlarını gösteren ilk sızıntı

Xbox Series X, yeni nesil konsol savaşında PlayStation 5 ile büyük bir mücadeleye hazırlanıyor. Peki konsolda hangi giriş çıkış portları yer alıyor?

2020 sonunda PlayStation 5 ile aynı dönemde satışa çıkacak Xbox Series X, biliyorsunuz teknik olarak iddialı geliyor. Konsol kişiselleştirilmiş AMD Zen 2 işlemci taşıyor ve Radeon RDNA mimarisini kullanıyor. 8K oyun desteğiyle gelen ve kare hızı 120 fps’ye kadar çıkacak denilen Ray tracing destekli konsol, 4K 60 fps’yi ise standart olarak sunmaya hazırlanıyor. Konsolun yeni sızıntısı ise merak edilen giriş çıkış portlarını gözler önüne seriyor. Tanıtım sonrasında hazırlanan gerçek prototip sürümü ilk defa görünen konsol, arkasındaki tüm giriş çıkış portlarını alt tarafta topluyor. Baktığımız zaman burada geniş hava çıkışları, iki adet USB-A portu, güç girişi, ethernet portu ve tek bir HDMI bizleri karşılıyor. Burada aynı zamanda optik ses girişi de yer alıyor. Konsolun önünde ise tek bir USB-A portu bizleri karşılıyor. Bu portların elbette çıkışta değişme ihtimali bulunuyor. Çünkü dediğimiz gibi bu sızdırılan Xbox Series X bir ön üretim prototipi konumunda yer alıyor.

Xbox Series X
Xbox Series X
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 hangi detaylarla geliyor?

PlayStation 5, gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

İlgili Video