reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

Ubisoft’tan yeni nesil konsol oyunlarına zam yok

Yeni nesil oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkacak Ubisoft oyunlarında ilk aşamada eski nesile oranla fiyat artışı olmayacak.

Biliyorsunuz büyük oyunların fiyatları çok uzun zamandır yurt dışında konsollar için 60 dolar seviyesinde yer alıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta yeni nesil oyun konsolları ile bu durum değişecek denilmişti. Çünkü NBA 2K21‘in PlayStation 5 ve Xbox Series X fiyatı resmen 70 dolar olarak açıklanmıştı. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One için açıklanan fiyatı ise eskiden de olduğu gibi 60 dolar seviyesinde yer alıyordu. Bu durum elbette oyuncular için kötü bir haberdi. Ancak oyun dünyasının en büyük isimlerinden Ubisoft, 2020 sonuna kadar çıkacak oyunları ilk aşamada 70 dolar değil 60 dolardan satacaklarını açıkladı. Son dönemde çok da güzel haberler ile gündeme gelmeyen dev oyun firması, elbette 2021’de oyun fiyatlarını artırabilir. Ancak yeni nesil için çıkacak ilk oyunlar yine 60 dolardan satılacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ubisoft gibi başka firmalar da ilk aşamada 70 dolara çıkış yapmayabilir

10 dolarlık artış yurt dışı için aşırı değil ancak yine de ufak tepkiler alıyordu. Bu tepkilerden kaçınmak adına fiyat konusunda adım atmayan firmayı, yukarıda da dediğimiz gibi diğer rakipleri de takip edebilir. Ancak fiyatları yeni nesile geçiliyor diye artıran 2K gibi başka firmalar da mutlaka olacaktır.

PS5’in resmi tanıtım videosu