reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

PlayStation 5 üzerinden NBA 2K21 oynayış videosu geldi [İzle]

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinden hazırlanan NBA 2K21 oynayış videosu yayımlandı. Yeni nesile güzel bir bakış daha;

Türkiye’de de merakla beklenen PlayStation 5, yeni neslin Xbox Series X ve Series S ile en büyük temsilcisi konumunda yer alıyor. Yeni konsolun güçlü donanımı ile nasıl bir oyun deneyimi sunacağı merak ediliyor. İşte bunu sergileyen oyunlardan birisi yukarıdaki video ile NBA 2K21 oldu. Türkiye’de maalesef PS5 için 800 TL civarında satılması beklenen oyun, PS5 sürümüyle (PS4 sürümü de var) cam gibi net bir grafik kalitesi ortaya koyacak gibi görünüyor. Basketbol tutkunlarını fazlasıyla memnun edecek izlenimi oluşturan oyun, şimdilik oldukça etkileyici ve yoğun bir atmosfere sahip görüntüsü oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü olacak

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Peki konsol Türkiye’de kaça satılacak? Bunun cevabı halen maalesef belli değil. Ancak biliyorsunuz 499 dolarlık Xbox Series X ve 299 dolarlık Xbox Series S, Türkiye’de sırasıyla 9.299 TL ve 5.399 TL‘ye satılıyor. PlayStation 5 ise disksiz sürümüyle yurt dışında 399 dolar, fiziksel disk sürücülü versiyonuyla ise 499 dolar fiyat etiketine sahip. Buradan hesaplandığı zaman disk sürücülü versiyon artık hemen hemen kesin olarak Türkiye’de en az 9.300 TL fiyat etiketine sahip olacak izlenimi oluşturuyor. Disk sürücüsü olmayan sürüm ise en az 7.700 TL‘ye satılacak gibi görünüyor.