reklamı kapat

POPÜLER

Dell UP3221Q

Dell’in ilk mini-LED’li monitörünün satış fiyatı belli oldu

Dell ilk mini-LED panele sahip monitörünü gün ışığına çıkardı. Dell UltraSharp 32 HDR PremierColor Monitor veya Dell UP3221Q olarak adlandırılan monitör mini-LED teknolojisiyle yüksek kontrast oranı ve geniş renk gamı sunuyor.

OLED ekran teknolojisiyle aynı özelliklerin çoğunu sunan mini-LED’de aynı zamanda ekran yanma sorunu da bulunmuyor. Sunduğu renk doğruluğuyla da profesyonel kullanıcıların beklentilerini rahatlıkla karşılayan Dell UP3221Q, 24 inç ve 34 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip. USB-C bağlantı noktasına da destek veren monitör 2.000 mini-LED arkadan aydınlatmalı karartma bölgesine sahip dünyanın ilk monitörü olma özelliğini taşıyor. Yüzde 99,8 DCI-P3 ve yüzde 93 Adobe RGB renk gamı kapsamının yanı sıra monitör VESA sertifikalı HDR 1000 desteğine de sahip. 4K çözünürlük desteği de sunan monitör, fabrikadan kalibre edilmiş şekilde geliyor. Ekranın ön tarafında harici bir kolorimetreyi kolayca bağlamaya izin veren bir USB-A bağlantı noktası bulunuyor. UP3221Q’nun diğer kullanışlı özelliklerinden biri iki monitörü birbirine bağlayarak aynı anda içerik görüntülemeye imkan tanıyan yan yana resim modu. İki kaynağı aynı anda farklı renk alanlarında da ayarlamak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dell UP3221Q satış fiyatı ne kadar?

Dell imzalı monitörün yurt dışındaki satış fiyatı ise 5.000 dolar. Referans düzeyindeki monitörlerin satış fiyatlarının bu monitörden daha yüksek olduğu için Dell monitörün satış fiyatının o kadar da yüksek olmadığını söylemek mümkün. Monitör 5 Kasım itibarıyla yurt dışında piyasaya sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Huawei FreeBuds 3’ü tanıtan video