reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

Sızdırılan Xbox Series X fiyatı, PlayStation 5 satış fiyatını da netleştirmiş olabilir

Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Xbox Series X üzerinden satış fiyatı netleşmiş gibi görünüyor. En azından tahminler bu yönde.

Bugün yapılan sızıntıda Xbox Series X konsolun 10 Kasım tarihine 499 dolara satılacağı ortaya çıktı. PlayStation 5 fiyatı ise maalesef halen bilinmiyor. Ancak oyun dünyasındaki kaynaklar artık Sony’nin de PS5 için 499 dolar fiyat açıklayacağını düşünüyor. Firmanın 499 dolar üzerine rekabet açısından çıkmayacağını belirten kaynaklar, daha düşük bir fiyatın ise olası olmadığını aktarıyor. Yani yeni nesil her iki oyun konsolu için de artık 499 dolarlık fiyat standart gibi görünüyor. Fiyat açıklama konusunda şimdiye kadar birbirlerinin adımı bekleyen Sony ve Microsoft, artık fiyatları net olarak aktaracaktır deniyor. Microsoft’un bu büyük sızıntı sonrasında resmi fiyatı bugün dahi duyurma ihtimali bulunuyor. Bu arada PS5 fiyatının da yarın resmen duyurulma ihtimali gündemde dolanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü olacak

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Konsol için çıkan son video