reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Volkswagen ID.3

Elon Musk Volkswagen CEO’suyla buluştu; ID.3 kullandı [İzle]

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Almanya’da Volkswagen CEO’suyla buluştu. Bu buluşmadan Musk elektrikli ID.3‘ü de kullandı.

Volkswagen‘in geniş kitlelere özel olarak hazırladığı ilk tamamen elektrikli modeli olan ID.3, dikkat çeken araçlar arasında yer alıyor. Firma detaylarına aşağıda yer verdiğimiz bu modeliyle elektrikli pazarda geniş kitlelere ulaşmak istiyor. Bu aracı şimdi gündeme getiren ise Elon Musk oldu. Musk yukarıda da dediğimiz gibi kısa süre önce Almanya’ya gitti ve Tesla ile bağlantılı projeler kapsamında önemli ziyaretlerde bulundu. Yeni Tesla fabrikasını Almanya’ya kuran Musk, bu ziyaretlerden birisinde ise Volkswagen CEO’su Hebert Diess ile bir araya geldi. Bu görüşme kapsamında tamamen elektrikli VW ID.3‘ün direksiyonuna da geçen ve Braunschweig Havaalanı kapsamında ufak bir tur aran Musk, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere ID.3‘ü genel olarak beğenmiş gibi görünüyor. ID.3 için “bir spor araç olmadığı göz önüne alındığı zaman oldukça iyi” diyen Elon Musk, daha sonra yapılan açıklamaya göre bu görüşmeden Hebert Diess ile herhangi bir ticari iş birliği kurmadı. Sadece iki CEO arasında dostane bir görüşme yapıldı denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 seri üretime girmiş çok önemli bir model

Beğeni toplayan otomobil, üç farklı versiyon halinde hazırlanmış. İlk versiyon 45 kWh pil üstüne kuruluyor ve yaklaşık 329 km menzil sunuyor. Diğer versiyonda 58 kWh pil yer alıyor ve 421 km menzil değeri açıklanıyor. En üstteki versiyon ise 77 kWh piliyle tam 550 km yol yapabiliyor. Firmanın modüler MEB elektrikli otomobil platformu üstüne kurulan ID.3‘ün açıklanan Avrupa başlangıç fiyatı 30 bin euro seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Volkswagen’in elektrikli otomobilleri için hazırladığı yapay motor sesi