reklamı kapat

POPÜLER

Tesla elon musk

İlk bilgiler geldi: “Walter Isaacson, Elon Musk biyografisi yazıyor”

SpaceX ve Tesla CEO’su, dünyanın son dönemde en çok ses getiren isimlerinden Elon Musk için Walter Isaacson biyografi yazıyor.

PayPal’ı kuran ve ardından onu satarak elde ettiği parayla SpaceX ve Tesla gibi iki devin doğmasına aracılık eden Elon Musk ve hayatı için bir kitap daha geliyor. Musk’ın hayatını anlatan, Ashlee Vance imzalı bir kitap hali hazırda satışta bulunuyor. Bu milyonlar satan kitap, Musk hakkında birçok detayı veriyor.

Şimdi gelecek biyografi formatındaki kitapta ise direkt olarak Walter Isaacson imzası bulunuyor. Walter Isaacson, Apple’ın efsane kurucusu Steve Jobs’un biyografi kitabını da yazmış, konu hakkında oldukça tecrübeli bir isim.

Biyografisinin yazıldığını Twitter üstünden kendisi duyuran Elon Musk, kitapta Tesla, SpaceX ve kendisi hakkında özel bilgilerin olacağını aktarıyor. Bunun haricinde şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Musk’ın katkı sağlayacağı kitap 2022’de karşımıza çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk bu aralar ilginç Apple açıklamaları ile sık sık gündeme geliyor

Ünlü isim kısa süre önce Apple ile Epic Games arasındaki savaş üzerinden bir açıklama yapmış ve süreçte Epic Games’i haklı bulduğunu aktarmıştı. Musk, direkt olarak Apple’ın App Store komisyon kesintisine karşı çıktığını belirtmişti.

Elon Musk’tan kısa süre önce de Apple başka göndermeler de gelmişti. Teknoloji devine ilk taş firmanın elektrikli şarj ağını herkese açması üzerinden gelmişti. Tesla’nın dünya genelinde devasa bir elektrikli otomobiller için kurulan bir şarj ağı bulunuyor. İşte bu şarj istasyonlarını yılın sonunda başka marka elektrikli otomobil kullanan kişiler de kullanabilecek.

Tam da bunun üzerinden konuşan Elon Musk, Apple’ın kapalı iOS platformunu örnek göstererek “Duvarlarla çevrili bir bahçe oluşturup bunu bazı firmaların kullandığı gibi rakiplerimizi hırpalamak için kullanmak istemiyoruz” dedi. Musk burada herkese açık olmanın önemini vurguluyordu.

İlginiz Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot