reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Katlanabilir ekranlı telefon pazarının lideri belli oldu

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon piyasası şu an için küçük olsa da önümüzdeki yıllarda bu durum tersine dönecek. Araştırma şirketi Counterpoint Research, Samsung’un önümüzdeki yıllarda katlanabilir akıllı telefon pazarına hakim olacağını belirtiyor.

Katlanabilir akıllı telefon sevkiyatının 2023 yılında 30 milyon adede ulaşacağı ifade ediliyor. 2020 yılında dünya genelinde 3 milyon katlanabilir akıllı telefon sevkiyatı gerçekleşmişti.   Bu yıl bu rakamın üç katına çıkacağı ve sevkiyatın 9 milyona ulaşacağı dile getiriliyor. Samsung, Galaxy Z serisi sayesinde katlanabilir ekranlı telefon pazarının yüzde 88’ini oluşturuyor. Samsung’un 2023 yılında yüzde 75’lik bir pazar payına sahip olacağı vu bu sayede katlanabilir telefon segmentine hakim olmaya devam edeceği ifade ediliyor. Önümüzdeki aylarda Google ve Honor da katlanabilir ekranlı telefonlarını pazara sürse Samsung’un bu konudaki liderliği sürdüreceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ü tanıtmaya hazırlanıyor

Samsung, 11 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir ekranlı telefonlarını tanıtmak için gün sayıyor. Yeni modellerle birlikte şirketin katlanabilir telefon pazarına daha da hakim olması bekleniyor. Özellikle yeni modellerin seleflerine kıyasla daha uygun fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia ediliyor. Bu sayede şirketin daha çok katlanabilir ekranlı telefon satması muhtemel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli