reklamı kapat

POPÜLER

Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04

Gelecek gösterimi gerçek oldu: Karşınızda fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04

Uzun zamandır konsept gösterimi üzerinden merak uyandıran BMW imzalı fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04 adıyla karşımızda.

BMW, artık elektrikli motosiklet pazarında daha çok ses getirecek. Firmanın tasarım temeli uzun zaman önce tanıtılan yeni elektrikli motosikleti BMW CE 04, gerçekten dikkat çekici bir çizgiye sahip.

Özellikle şehir içi kullanımına odaklanan motosiklet, kendisine girdiği her sokakta baktırmayı başaracak gibi görünüyor. Teknik olarak bakarsak kalbinde 15 kW / 20 beygir normal, 42 beygir / 31 kW maksimum güç verebilen bir elektrik motoru olan model, bununla 50 km/s hıza 3 saniye altında çıkabiliyor.

Bir elektrikli modelden beklendiği üzere fazlasıyla seri olan CE 04, maksimum 120 km/s hıza çıkabiliyor ve bu fazlasıyla yeterli görünüyor.

CE 04’ün maksimum 32 kW / 31 beygir güç verebilen bir alt sürümü de bulunuyor. Bu modelde de güç düşmesine rağmen maksimum hız 120 km/s olarak kalıyor.

Bir elektrikli motosiklet modelinin en önemli detayları arasında elbette menzil yer alıyor. Açıklandığı kadarıyla modelin üst versiyonu 8.9 kWh pil paketine sahip ve kullanıma bağlı olarak 130 km kadar menzil getiriyor.

Gücü daha düşük olan modelin menzili ise 100 km olarak açıklanıyor. Opsiyonel hızlı şarj sistemleri ile elde edilebilen BMW CE 04, 230 kg ağırlığında ve bu yüzden kolay hareket ettirmek adına bir geri vitese de sahip.

Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04 ses getirdi

Özellikle turuncu detayların dikkat çektiği motosikletin bünyesinde kask koyacak bir bölüm bulunuyor. İki kişiyi rahatlıkla taşınabilecek kapasitede olan motosiklet, sürüş güvenliği için denge kontrolü ve çekiş desteği gibi gelişmiş sistemler ile donatılmış durumda.

Ana bilgi ekranı 10 inç boyutunda olan ve renkli olduğundan canlı veriler sunabilen elektrikli motosiklet BMW CE 04, sürüş sırasında navigasyon için dahi telefonlara ihtiyaç duymuyor. Hatta kişiler yolda giderken USB-C portundan telefonlarını şarj edebiliyor.

Modelin 2022’de yollara çıkacağı ve yaklaşık olarak 16 bin dolarlık fiyata sahip olacağı açıklanıyor.