reklamı kapat

POPÜLER

2021 BMW 2 Serisi Coupe

Tasarımıyla tartışmaların odağında; 2021 BMW 2 Serisi Coupe tanıtıldı

Önceki nesli tamamen unutturacak geliştirmelere sahip olan 2021 BMW 2 Serisi Coupe, tasarımıyla ise meraklılarını ikiye böldü.

Bir süredir sızıntıları üzerinden dış basının gündeminde yer alan yeni nesil 2 Serisi Coupe, planlanan gününde tüm detaylarıyla karşımızda duruyor. BMW’nin yeni modellerinde kullandığı tasarım dilinde olduğu gibi kullanıcıları ikiye bölen bir karaktere sahip olan ürün gamında daha önce görmediğimiz renk seçenekleri en az tasarım kadar dikkat çekici olacak. Önceki nesline göre ebatsal olarak da nitelikli iyileştirmeleri beraberinde getiren 2021 BMW 2 Serisi Coupe, iç yaşam alanında ferahlık kadar kalite algısını da yukarıya taşıyacak. Markanın modern silahlarının tamımını kullanarak güçlendirdiği otomobilin motor seçenekleriyse üçe ayrılacak.

2021 BMW 2 Serisi Coupe teknik özellikleri

Yenilenen 2 Serisi Coupe’nin getirdiği geliştirmelere ilk olarak ebatlardan bakalım. Açıklanan resmi verilerde aracın; 4.547 milimetre uzunluk, 1.839 milimetre genişlik, 1.392 milimetre yükseklik ve 2.741 milimetre aks mesafesi değerlerine sahip olduğunu görüyoruz. Bu rakamlar da önceki nesile göre uzunlukta 109 milimetre, genişlik 66 milimetre, aks mesafesinde ise 51 milimetre iyileşme anlamına geliyor. Tabloya göre yeni 2 Serisi gerek dışarıdan gerekse içeriden kullanıcı deneyimini hissedilir oranda artıracak yeni bir boyutsal seviyeye çıkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın ebatlarla birlikte iç yaşam alanı da nitelikli donanımlarla bezeniyor. Önceki nesildeki dinamikleri tamamen unutturacak olan bu parçalar arasında 12,3 inçlik sürücü ve 10,25 inçlik son nesil multimedya ekranın modernlikteki katkısı fazlasıyla yüksek. Bu kokpit yapısı aracın elektronik destekleri konusunda da mesajlar barındırıyor. Listede; ön bölge çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı, geri bölge trafik uyarısı, kör nokta uyarı sistemi, adaptif hız sabitleyici, hız limitimi uyarısı ve daha pek çok parça dikkat çekiyor.


Son olarak ailenin Avrupa pazarındaki motor seçeneklerine baktığımızda bizleri üç farklı dinamik karşılıyor. Giriş seviyesinde 2.0 litrelik motorun dizel ve benzinli seçenekleri var. Benzin disiplininde 181 beygir güç ve 300 Nm tork sunan makine, dizel tarafında ise 187 beygir güç ve 400 Nm torkla geliyor. Ailenin zirvesinde ise M240i xDrive konumlanıyor. 3.0 litrelik altı silindirli motorun standart olarak geldiği bu versiyonla birlikle değerler 374 PS güç ve 500 Nm torka kadar esneklik gösteriyor. M240i xDrive bu kombinasyonla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 4,3 saniyede tamamlarken maksimumda ise 250 km/s hıza erişebiliyor. Yurt dışında 36 bin dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan yeni 2 Serisi Gran Coupe’nin ilk teslimatları kasım ayında yapılacak.

İlgili Video

Yeni BMW 4 Serisi