reklamı kapat

POPÜLER

BMW CE 02 elektrikli motosiklet

BMW imzalı yeni fütüristik elektrikli motosiklet modeli: “CE 02”

BMW, motosiklet pazarında her zaman iddialı oldu. Firma bu açıdan geleceği de kaçırmıyor. Şirketin elektrikli motosiklet modelleri artıyor.

BMW tarafından şimdi gösterimi yapılan en yeni elektrikli motosiklet, CE 02 ismine sahip ve şimdilik konsept aşamasında yer alıyor. Ancak bu odak noktasına gençleri alan modelin yollara da bu formda çıkacağı aktarılıyor.

Gerçekten dikkat çekici görünen motosiklet, verilen ilk teknik bilgilere göre 90 km/s hıza çıkabiliyor. Bu açıdan şehirler arası kısa mesafeli kullanıma da uygun olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla 90 km’lik bir menzil üzerinde oturuyor. CE 02 motosikletin kalbinde ise 11 kW (15 beygir) gücünde bir elektrik motoru yer alıyor.

Şimdilik hakkında başka detayın yer almadığı CE 02, fotoğraflarda görebileceğiniz üzere çok rahat olmasa da iki kişiyi taşıyabilecek yapıda. İlginç olarak alt kısmında kaykay taşıyabilecek bir bölüm yer alan BMW CE 02 elektrikli motosiklet, genel paket düşünüldüğü zaman fazlasıyla dikkat çekici görünüyor.

Motosikletin ne zaman ticari hale geleceğini ve ticarin sürümün bu konsepte ne kadar benzeyeceğini ise ilerleyen dönemde hep beraber öğreneceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW CE 02 öncesinde elektrikli motosiklet BMW CE 04 ses getirmişti

Firmanın ileride satışa sunulacak elektrikli motosikletlerinden BMW CE 04, gerçekten dikkat çekici bir çizgiye sahip. Teknik olarak bakarsak kalbinde 15 kW / 20 beygir normal, 42 beygir / 31 kW maksimum güç verebilen bir elektrik motoru olan model, bununla 50 km/s hıza 3 saniye altında çıkabiliyor.

Bir elektrikli modelden beklendiği üzere fazlasıyla seri olan CE 04, maksimum 120 km/s hıza çıkabiliyor ve bu fazlasıyla yeterli görünüyor. CE 04’ün maksimum 32 kW / 31 beygir güç verebilen bir alt sürümü de bulunuyor. Bu modelde de güç düşmesine rağmen maksimum hız 120 km/s olarak kalıyor.

Modelin üst versiyonu 8.9 kWh pil paketine sahip ve kullanıma bağlı olarak 130 km kadar menzil getiriyor. Gücü daha düşük olan modelin menzili ise 100 km olarak açıklanıyor. Opsiyonel hızlı şarj sistemleri ile elde edilebilen BMW CE 04, 230 kg ağırlığında ve bu yüzden kolay hareket ettirmek adına bir geri vitese de sahip.

İlgili Video