reklamı kapat

POPÜLER

Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04

Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04 için üretim başladı

BMW, motosiklet pazarında her zaman iddialı oldu. Firma gelecekte de öne çıkacak ve bu geleceğin parçası BMW CE 04 seri üretime girdi.

Önce konsept, sonra üretim versiyonu gözler önüne serilen elektrikli motosiklet modeli BMW CE 04 için tam boyutlu seri üretimin başladığı açıklandı. Dikkat çeken model 2022 içerisinde karşımıza çok daha fazla çıkacak gibi görünüyor.

Tasarımsal olarak bizce etkileyici görünen model, teknik olarak bakarsak kalbinde 15 kW / 20 beygir normal, 42 beygir / 31 kW maksimum güç verebilen bir elektrik motoru olan model, bununla 50 km/s hıza 3 saniye altında çıkabiliyor.

Bir elektrikli modelden beklendiği üzere fazlasıyla seri olan CE 04, maksimum 120 km/s hıza çıkabiliyor ve bu birçok kişi için fazlasıyla yeterli görünüyor. CE 04’ün maksimum 32 kW / 31 beygir güç verebilen bir alt sürümü de bulunuyor. Bu modelde de güç düşmesine rağmen maksimum hız 120 km/s olarak kalıyor.

Modelin üst versiyonu 8.9 kWh pil paketine sahip ve kullanıma bağlı olarak 130 km kadar menzil getiriyor. Gücü daha düşük olan modelin menzili ise 100 km olarak açıklanıyor. Opsiyonel hızlı şarj sistemleri ile elde edilebilen BMW CE 04, 230 kg ağırlığında ve bu yüzden kolay hareket ettirmek adına bir geri vitese de sahip.

Modelin başlangıç fiyatı satışa sunulduğu zaman 12 bin dolar seviyesinde olabilir. Motosikletin polisler için özel bir sürümünü olacağını da belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW CE 04 sonrasında elektrikli motosiklet BMW CE 02 ses getirmişti

Elektrikli motosiklet CE 02 şimdilik konsept aşamasında yer alıyor. Ancak bu odak noktasına gençleri alan modelin yollara da bu formda çıkacağı aktarılıyor.

Gerçekten dikkat çekici görünen motosiklet, verilen ilk teknik bilgilere göre 90 km/s hıza çıkabiliyor. Bu açıdan şehirler arası kısa mesafeli kullanıma da uygun olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla 90 km’lik bir menzil üzerinde oturuyor. CE 02 motosikletin kalbinde ise 11 kW (15 beygir) gücünde bir elektrik motoru yer alıyor.

Şimdilik hakkında başka detayın yer almadığı CE 02, iki kişiyi taşıyabilecek yapıda. İlginç olarak alt kısmında kaykay taşıyabilecek bir bölüm yer alan BMW CE 02 elektrikli motosiklet, genel paket düşünüldüğü zaman fazlasıyla dikkat çekici görünüyor. Motosikletin ne zaman ticari hale geleceğini ve ticarin sürümün bu konsepte ne kadar benzeyeceğini ise ilerleyen dönemde hep beraber öğreneceğiz.

İlgili Video