reklamı kapat

POPÜLER

Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04
Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04

Fütüristik elektrikli motosiklet BMW CE 04 için Türkiye fiyatı verildi

BMW, motosiklet pazarında her zaman iddialı oldu. Firma gelecekte de öne çıkacak ve bu geleceğin ilk gösterimi BMW CE 04 olacak.

Önce konsept, sonra üretim versiyonu gözler önüne serilen elektrikli motosiklet modeli BMW CE 04 için geçtiğimiz yılın sonunda tam boyutlu seri üretim başlamıştı. Dikkat çeken model artık Türkiye pazarında da yer alıyor ve fiyat resmen açıklanmış durumda. Motosiklet için Türkiye’de “Style Comfort” ve “Style Avantgarde” olmak üzere iki farklı versiyon bulunuyor. İlk versiyon için fiyat vergisiz olarak 210.104 TL, vergiler ile beraber ise tam 255.360 TL seviyesinde. İkinci versiyon için vergisiz fiyat 210.242 TL, vergili fiyat ise 255.528 TL olarak açıklanıyor. Modelin resmi Türkiye sayfası direkt olarak burada yer alıyor.

Tasarımsal olarak bizce oldukça etkileyici görünen model, teknik olarak bakarsak en üstte kalbinde 15 kW / 20 beygir normal, 42 beygir / 31 kW maksimum güç verebilen bir elektrik motoru taşıyor. Bu motor ile 50 km/s hıza 2,7 saniyede çıkabiliyor, maksimum tork değeri ise 62 Nm olarak açıklanıyor. Bir elektrikli modelden beklendiği gibi fazlasıyla seri olan CE 04, maksimum 120 km/s hıza çıkabiliyor (Elektronik olarak sınırlı) ve WMTC’ye göre 130 km kadar menzil getiriyor. Bu menzil yol şartlarına göre ciddi şekilde değişkenlik gösterebiliyor.

1 saat 40 dakikada tam dolum getiren opsiyonel hızlı şarj sistemleri ile elde edilebilecek olan BMW CE 04, 230 kg ağırlığında ve bu yüzden kolay hareket ettirmek adına bir geri vitese de sahip.

BMW CE 04 sonrasında başka elektrikli motosiklet modelleri de gelecek ve bunlardan bir tanesi CE 02 olacak. CE 02 şimdilik konsept aşamasında yer alıyor. Ancak bu odak noktasına gençleri alan modelin yollara da bu formda çıkacağı aktarılıyor. Dikkat çekici görünen motosiklet, verilen ilk teknik bilgilere göre 90 km/s hıza çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıdan daha çok kısa mesafeli kullanıma da uygun olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla 90 km’lik bir menzil üzerinde oturuyor. CE 02 motosikletin kalbinde ise 11 kW (15 beygir) gücünde bir elektrik motoru yer alıyor.

Şimdilik hakkında başka detayın yer almadığı CE 02, iki kişiyi taşıyabilecek yapıda. İlginç olarak alt kısmında kaykay taşıyabilecek bir bölüm yer alan BMW CE 02 elektrikli motosiklet, genel paket düşünüldüğü zaman fazlasıyla dikkat çekici görünüyor.

İlgili Video