reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir ekranlı telefon

Huawei’den katlanabilir ekranlı akıllı telefon geliyor

Mobil teknoloji sektörü önümüzdeki yılı katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerini konuşarak geçirecek. Mate 10 Pro ile gündemden düşmeyen Huawei ise görünüşe bakılırsa gündemin üst sıralarında yer alacak.

Katlanabilir akıllı telefon dönemini Axon M modeliyle ZTE başlattı. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz telefon, bünyesinde iki adet ekran taşıyor. Bu açıdan katlanarak yeni bir kullanıcı deneyimi sunan telefon, elbette rakipsiz olmayacak. Konu hakkında CNET‘e konuşan Huawei Tüketici Grubu başındaki isim Richard Yu, katlanabilir telefonları için çalışmaya başladıklarını belirtiyor. Henüz üzerinde çalışmaların devam ettiği söylenen telefon, büyük ihtimalle 2018 yılında raflardaki yerini alacak. Çıkmadan önce daha iyi esnek ekranlara ve mekanik tasarıma ihtiyaçları olduğunu belirten Yu, mevcut durumu tam beğenmediklerini ekliyor. Ellerinde yer alan iki ekranı bir araya getirdiklerinde oluşan ara boşluğu beğenmeyen yetkili, o boşluğun kalmasını istiyor. Bu konuda oldukça haklı olan Yu, telefon açıldığı zaman kesintisiz bir görsel deneyim sunmayı amaçlıyor. Ek olarak Richard Yu, akıllı telefon pazarında Samsung ile Apple’ın geçmek istediklerini de sözlerine ekliyor.

Huawei, katlanabilir akıllı telefon modelini doğru yapmak istiyor

Samsung’un Galaxy X isimli katlanabilir ekranlı akıllı telefonu 2018 yılında çıkartmak istediği biliniyor. Pazarın bir diğer büyük oyunucusu Apple ise 2020 yılında alana dahil olmak istiyor. Katlanabilir OLED ekranı LG Display’dan alacağını duyduğumuz teknoloji devi, bu sefer Samsung’a bel bağlamak istemiyor. Katlanabilir ekran sahip akıllı telefonlar için heyecanlanıyor musunuz?