reklamı kapat

POPÜLER

İki ekranlı katlanabilir akıllı telefon: ZTE Axon M [Video]

Akıllı telefon dünyasında önümüzdeki yıl gerçekten katlanabilir akıllı telefonların boy göstermesi bekleniyor. Bu telefonları beklerken karşımıza çıkan ZTE Axon M ise tek bir ekran yeterli gelmeyen kullanıcılara hitap ediyor.

Tam ortadan ikiye katlanan bir kasası bulunan ve bünyesinde iki adet 5,2 inç TFT LCD ekran yer alan cihaz, her iki ekranda da 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Gorilla Glass 5 ile korunan bu ekranlar yanlardan oldukça ince çerçevelere sahipken, üstten ve alttan ise oldukça büyük boşlukların yer aldığı görülüyor. Akıllıca tasarlanan menteşe sistemiyle kullanılmaz düzeyde olmayan bir kalınlıkla (12.1 milimetre) tasarlanan telefon, tamamen açıldığı zaman adeta büyük bir tablet halini alıyor. Orta bölümdeki ince çerçeveler sayesinde iki ekranı “tek ekranmış” gibi kullanılabilen Android işletim sistemli akıllı telefon, istenirse her iki ekrana aynı ya da isteğe bağlı farklı görüntüler getirebiliyor. Çift ekran sayesinde çoklu görev sürecini yeni bir seviyeye çıkartan telefon, menteşe izin verdiği için masaya konarak iki kişinin aynı anda video izlemesine de imkan tanıyor.


ZTE Axon M‘in teknik detaylarına girdiğimiz zaman telefona gücünü Snapdragon 821 işlemci ve 4 GB RAM veriyor. MicroSD kartlar ile arttırılabilen dahili depolaması 64 GB olan telefon, arkasında 20 megapiksel çözünürlüğe sahip F1.8 diyaframlı kamera taşıyor. Görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan bu kamera, çift LED flaşıyla düşük ışıkta yüksek kalite getirebiliyor. 3,180 mAh gücündeki bataryası çift ekran kullanıldığı göz önüne alındığı zaman soru işareti yaratan ZTE Axon M, neyse ki Quick Charge 3.0 teknolojisine aktif olarak destek veriyor. Bağlantı olarak USB Type-C kullanan Android telefon, önemli bir detay olarak 3.5 mm kulaklık girişine de sahip.

Metal kasası sayesinde sağlamlık konusunda sorun yaşatmayacak gibi görünen ZTE Axon M‘in global satışı ve fiyatı hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor.

VİDEO