reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’a portre modu gelecek mi?

Samsung‘un mevcut amiral gemilerinden Galaxy S8, tek lensli kamera kullandığı için rakiplerinden yer alan porte modununa sahip değil. Ortaya çıkan yeni bir detay ise bu konuda umutları artırıyor.

Artık tek lensi kameraya sahip akıllı telefonlara da yazılımsal olarak eklenebilen -örneğin Google Pixel 2porte modu, kısa açıklamak gerekirse kişilerin arka planı bulanık fotoğraflar çekmesine imkan tanıyor. İşte bu konuda önemli bir soru alan Samsung destek bölümü, soruya verdikleri cevap ile Galaxy S8 sahiplerini mutlu etmişe benziyor. Galaxy S8 adına şu an için bir gelişme olmadığını belirten destek görevlisi, buna rağmen porte modunun bir sonraki yazılım güncellemesiyle kullanıma sunulabileceğini belirtiyor. Böyle bir bilgi ellerinde olduğu için yapıldığı düşünülen bu açıklama, kullanıcılar için güzel görünüyor çünkü doğru çalışan portre modları çok güzel sonuçlar sağlayabiliyor.


Samsung Galaxy S8 yanında elbette Galaxy S8 Plus‘a da geleceği konuşulan portre modu, ilk olarak Apple’ın iPhone 7 Plus ile hayatımıza soktuğu bir teknoloji olarak kullanıcılar tarafından sıkça kullanılıyor. iPhone X ile daha da iyi hale gelmesi beklenen özellik, isminden de anlaşılabileceği gibi özellikle portre fotoğraflarında kişileri arka plandan güzel şekilde ayırabiliyor.