reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy Note 8 Android Pie

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 için beklenmedik Android Pie gelişmesi

Samsung Galaxy S8, S8+ ve Galaxy Note 8 kullanıcıları Android Pie güncellemesini merakla bekliyor. İşte bu konuda testler hız kesmeden sürüyor.

Bildiğiniz üzere ocak ayında Samsung Galaxy S9, S9+ ve Galaxy Note 9 için One UI temelli Android Pie güncellemesi geliyor. Bu modellere ek olarak Samsung Galaxy S8, S8+ ve Galaxy Note 8 için de Android Pie çalışmaları sürüyor. Şimdiye kadar bu cihazlara güncellemenin 2019’un ikinci çeyreğine kalacağı belirtiliyordu. Ancak yeni yapılan bir sızıntı, güncellemenin daha erken geleceğini akıllara getiriyor. XDA Developers, eline geçen Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 (Şimdilik Snapdragon versiyonlar) için hazırlanan ve çalışan Android Pie sürümüyle umudu artırıyor. Bu sızdırılanın Android Pie test sürümü olduğu belirtiliyor ve Galaxy S9 ve Note 9 Pie Beta ile gelen “koyu arayüz, Bixby 2.0 ve kontrol seçenekleri” gibi yenilikleri taşıyor. Ayrıca sürümde Android Aralık güvenlik güncellemesi de yer alıyor. Bu arada çıkan beta Android Pie sürümünü Galaxy Note 8’e yüklemek isteyenler için burada gerekli bilgiler de veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S8, S8+ ve Galaxy Note 8 modelleri One UI arayüz kullanacak

One UI, temel olarak bir arayüz yapısı. Katlanabilir telefonlar odağında hazırlan bu arayüz, çok daha sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan One UI, oldukça temiz görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Ford’dan teknoloji harikası köpek kulübesi