reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye'de Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 için Android Pie bekleyenleri üzecek haber

Türkiye’de Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 için Android Pie bekleyenleri üzecek haber

Türkiye’de Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 için Android Pie güncellemesi bekleyenleri hem üzecek hem de sinirlendirecek bir haber ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay içerisinde Samsung Galaxy Note 9 için resmi olarak Android Pie güncellemesi dağıtıma çıkmıştı. Firma resmi olarak Türkiye’deki Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 modellerine de Android Pie güncellemesinin 15 Şubat tarihinde geleceği bilgisi vermişti. Ancak bugün beklenen güncelleme çıkmadı. Resmi “guncelmiyiz.com” internet sitesine baktığımız zaman beklenen güncellemenin ertelendiği görülüyor. Buna göre yine bir değişiklik olmazsa Türkiye’deki Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 sahiplerine Android Pie güncellemesi 1 Mart tarihinde verilecek. Mart ayı içerisinde ayrıca Galaxy 9 ve Galaxy A7 modelleri de Pie sürümüne geçiş yapacak. Kullanıcıları çok uzun süredir bekleten firma, şu an oldukça eleştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8, Android Pie ile One UI arayüze geçecek

Kısaca hatırlamak adına normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın One UI arayüz yapısı