reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 için dikkat çeken yeni Android Pie gelişmesi

Samsung Galaxy Note 9 için önemli bir Android Pie gelişmesi yaşandı. Akıllı telefon için kullanıma çıkan güncelleme, yeni sürüm için heyecanı artırıyor.

Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Android Pie güncellemesine 15 Ocak 2019 tarihinde geçiyor. Resmi olarak verilen bu gün iple çekilirken, telefon için One UI temelli Android Pie güncellemesi kısa süre önce Almanya’da kullanıma çıktı. Pie beta programına dahil olanlar için sadece 95 MB boyutunda olan stabil sürüm (Normal sürüm çok daha büyük), Almanya’da N960FXXU2CRLT sürüm koduna sahip. Bünyesinde Android Ocak 2018 güvenlik paketini barındıran güncelleme, dediğimiz gibi Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 9 kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Merak edenler için Samsung Galaxy Note 8 ise Android Pie güncellemesini Türkiye’de 15 Şubat 2019 tarihinde alıyor. Yine resmi açıklamaya göre Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri ise Türkiye’de Android Pie güncellemesine yine 15 Şubat 2019 tarihinde geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 hangi detaylara sahip?

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Pie ile gelecek One UI arayüz yapısı için hazırlanan resmi tanıtım videosu