reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S9 Android Pie
Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S9 Android Pie

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modellerine güzel yeni özellik

13 Kasım 2018

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modellerine güzel bir özellik getirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar;

Android işletim sistemi 2015 yılından bu yana (Marshmallow) güzel bir depolama özelliği taşıyor. Bu özellik sayesinde kişiler cihazlarının dahili depolama birimiyle microSD kart ile ekledikleri depolamayı bir araya getirebiliyor. Yani iki depolama birimini tek bir depolama alanı haline getiren bu özellik, Samsung tarafından Galaxy modellerinde kullanılmıyor. Ancak bu durum Android Pie ile değişecek gibi görünüyor. Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modellerine gelecek Android Pie güncellemesi, bu depolama özelliğini de getirecek deniyor. Note 9 Pie firmware dosyasında keşfedilen özellik, şimdilik sorunsuz şekilde çalışmıyor. Ancak son sürümün sorunsuz olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S9 Android Pie

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 sahipleri Android Pie’a ne zaman geçiyor?

Resmi olarak açıklandığı kadarıyla Note 9, S9 ve S9+ sahipleri, Android Pie sürümüne 2019 Ocak ayında geçmeye başlıyor. Ay sonunda herkese açık betasının başlayacağı söylenen sürüm, telefonların sahipleri tarafından merakla bekleniyor. Samsung Experience yerine yeni tanıtılan daha sade One UI arayüz yapısı üzerine kurulabileceği söylenen Android Pie, birçok önemli değişiklik getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dört arka kameralı modeli Galaxy A9