reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Galaxy S9 Plus Android Pie One UI Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için Android Pie temelli One UI müjdesi

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için beklenen Android Pie temelli One UI müjdesi verildi. Telefonların sahipleri bu habere oldukça sevinecek.

Firmanın 2019’da tanıttığı güçlü akıllı telefon modelleri Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, global olarak Android Pie temelli One UI güncellemesini almaya başladı. Yavaş yavaş birçok ülkedeki kullanıcılar için indirmeye sunulan güncelleme, modele ve ülkeye göre değişmekle birlikte ortalama 1749 MB boyuta sahip. Yeni işletim sisteminin ve arayüz yapısının getirdiği yeniliklerle 2019’a taze şekilde girecek akıllı telefonlar, geç de olsa tazeleniyor. Bu güncelleme Aralık güvenlik güncellemesini de bünyesinde barındırıyor. Yani Android işletim sisteminin bilinen tüm güvenlik açıkları kapatılıyor. Bu da elbette harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerine gelen One UI kullanışlı bir arayüz

Samsung One UI, üzerinde uzun zamandır çalışılan bir arayüz yapısı. Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuşa benziyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

One UI arayüz yapısını gösteren resmi video