reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Android 12

Galaxy S9 / S9+ ve Galaxy Note 9 için resmi olmayan Android 12 çıktı

Samsung Galaxy S9 / S9+ ve Galaxy Note 9 için resmi olmayan Android 12 sürümü çıktı. Bu sürüm özel ROM ArrowOS.

XDA’nın haberine göre Samsung Galaxy S9 / S9+ ve Galaxy Note 9 için Android 12 temelli özel ROM ArrowOS indirmeye açıldı. Buradan ve buradan ulaşabileceğiniz sürümler, telefonları yazılımsal olarak geleceğe taşıyor. Samsung’un 2018 amiral gemisi akıllı telefonları, şu an güvenlik güncellemesi alıyor ancak ana sürüm güncellemesi almıyorlar. Her üç telefon modeli de şu an Android 10’da kalmış durumda. Bu açıdan ArrowOS ile Android 12 deneyiminin yaşanabilecek olması güzel görünüyor.

Resmi olmadığı için bazı eksikleri olan ancak genel olarak Android 12’nin kilit özelliklerini sorunsuz sunduğu aktarılan ArrowOS, özel yükleme işlemleri gerektiriyor ve bu açıdan sürece hâkim olmayan Galaxy S9 / S9+ ve Galaxy Note 9 sahiplerini sürüme geçmeye çalışması tavsiye edilmiyor. Süreçte telefonunuz tamamen kullanılmaz hale gelebilir.

Bu arada Samsung, Türkiye’de resmi Android 12 çalışmalarına da devam ediyor. Türkiye’de yakın zaman içerisinde Android 12 ile One UI 4 güncellemesini alacak Samsung cihazlar aşağıda yer alıyor. Bu cihazlar bir sorun yaşanmazsa güncellemeyi ocak ve şubat ayları içerisinde almış olacaklar.

-Galaxy Z Fold3 5G
-Galaxy Z Flip3 5G
-Galaxy Z Fold2
-Galaxy Z Flip
-Galaxy Note 20
-Galaxy Note 20 Ultra
-Galaxy S20
-Galaxy S20 Plus
-Galaxy S20 Ultra
-Galaxy S20 FE
-Galaxy S10
-Galaxy S10e
-Galaxy S10 Plus
-Galaxy S10 Lite
-Galaxy Note 10
-Galaxy Note 10 Plus
-Galaxy Note 10 Lite
-Galaxy A52
-Galaxy A72
-Galaxy A52s 5G
-Galaxy Tab S7
-Galaxy Tab S7 Plus

Bu arada ek bilgi olarak güncellemeyi Türkiye’de ilk olarak Samsung Galaxy S21 ailesi aldı. Aileye güncelleme uzun süredir sunuluyor. Yukarıdaki listeye ileride başka modellerin dahil edilebileceğini belirtelim. Samsung Türkiye zaman zaman bu konuda güncellemeler yapıyor. Şirketin yeni telefonları ise direkt olarak kutundan Android 12 ile çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü