reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus One UI Android Pie

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Android Pie güncellemesi için Türkiye müjdesi

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için beklenen Android Pie temelli One UI güncellemesi geçtiğimiz günlerde dağıtıma çıkmıştı. İşte bu güncelleme için Türkiye müjdesi de verildi.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, global olarak Android Pie temelli One UI güncellemesini almaya başladı. İşte bu güncelleme Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif edildi. Cihazdan cihaza değişmesine rağmen yaklaşık olarak 1.756 MB boyutu bulunan güncelleme, elbette harika görünüyor. Güncel işletim sisteminin ve arayüz yapısının getirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran güncelleme, Türkiye’de de Aralık Android güvenlik güncelleme paketini bünyesinde barındırıyor. Bu paket şimdiye kadar ortaya çıkan tüm açıkları kapatıyor, telefonları hiç olmadığı kadar güvenli hale getiriyor. One UI arayüz yapısına sürüm kodlarında özellikle değinen firma, şu an kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerine Android Pie ile birlikte gelen One UI neler sunuyor?

Tekrardan hatırlamak adına One UI, üzerinde uzun zamandır çalışılan bir arayüz yapısı. Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuşa benziyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

One UI arayüz yapısını gösteren resmi tanıtım videosu