reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Galaxy S9 Plus Android Pie One UI

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus “Android Pie” güncellemesi can sıkan bir sorunla gündemde

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için beklenen Android Pie temelli One UI güncellemesi Türkiye dahil birçok bölgede kullanıma çıktı. Ancak can sıkan bir sorun da yaşanmaya başladı.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, yukarıda da söylediğimiz gibi hem global olarak hem de Türkiye’de Android Pie temelli One UI güncellemesini almaya başladı. Cihazdan cihaza değişmesine rağmen yaklaşık olarak 1.756 MB boyutu bulunan güncelleme, can sıkan bir pil sorunu yaşatıyor. Birçok kullanıcıda görülen bu sorun, pilin çok ciddi şekilde düşmesine neden oluyor. Anlık olarak yüzde 5’lik düşüşlerden bahseden kullanıcılar, elbette bu duruma büyük tepki gösteriyor. Genel olarak çok stabil çalıştığı söylenen Android Pie temelli One UI, kesinlikle hızlı bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Şu an güncellemeyi yapan her cihazda görülmeyen hızlı pil tükenme sorunu, gerçekten kötü görünüyor. Güncel işletim sisteminin ve arayüz yapısının getirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran güncelleme, biliyorsunuz Türkiye’de de Aralık Android güvenlik güncelleme paketini bünyesinde barındırıyor. Bu açıdan pil sorunu riskine rağmen güncellemenin yapılması tavsiye ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Android Pie güncellemesi One UI ile mutlu ediyor

Tekrardan kısaca hatırlamak gerekirse yeni nesil arayüz yapısı One UI, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Genel olarak büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuşa benziyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bahsettiğimiz One UI arayüz yapısını bir kullanımda görün