reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs Max
Apple iPhone Xs Max

İşte bu bir ilk; Apple iPhone Xs Max patladı!

Teknoloji devi Apple‘ın dev ekranlı akıllı telefon iPhone Xs Max, kısa süre önce hiç de hoş olmayan bir haberle gündemde geldi.

6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max, biliyorsunuz 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR ile beraber tanıtılmıştı. Uzun süredir satışta olan akıllı telefon, bir patlama haberiyle gündemde bulunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Amerika’da yaşayan Josh Hillard isimli kişinin sahibi olduğu iPhone Xs Max, cebindeyken patladı ve alev aldı. Sadece üç haftalık olan beyaz renkli akıllı telefon, söylendiği kadarıyla patlama sonrasında yeşil ve sarı renkte duman çıkarıyordu. Patlama sonucunda ufak çaplı bir yangın çıkardığı da söylenen telefon, sevindirici şekilde Josh Hillard’a büyük bir zarar vermedi. Süreçte yaşadığı fiziksel ve psikolojik travma nedeniyle yasal işlem başlatacağını belirten Hillard, gerçekten hiç beklenmedik kötü bir tecrübe yaşamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs Max başına gelen bu olay daha önce hiç duyulmamıştı

Genel olarak yeni iPhone’ların patladığı şimdiye kadar hiç basına yansımadı. Bu açıdan bir ilke imza atan bu olay, şimdilik inceleme altında bulunuyor. Yaşanan bir üretim sorunu nedeniyle meydana geldiği tahmin edilen patlama, elbette çok kötü görünüyor. Ancak şimdilik Samsung Galaxy Note 7 gibi genele yayılan bir durum bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Tam 10 GB RAM’e sahip akıllı telefon