reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max

Apple iPhone Xs ve Xs Max modellerinden hayal kırıklığı yaratan pil testi sonucu

Teknoloji devi Apple‘ın yeni modelleri iPhone Xs ve Xs Max’in detaylı testlerine devam ediliyor. Bu sefer modeller pil testinde rakiplerinin karşısına çıkıyor.

Apple geçen hafta düzenlenen büyük etkinlikte 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modellerini tanıttı. Bu modellerden henüz Xs ve Xs Max satışta bulunuyor. Bildiğimiz kadarıyla da Xs modelinde 2.658 mAh, Xs Max modelinde ise 3.174 mAh pil bulunuyor. Tom’s Guide tarafından yapılan pil testi kapsamında ise iki modelin de 2.716 mAh pile sahip iPhone X’un arkasına düştüğü belirtiliyor. 4G üzerinden sürekli internette gezinme testinden Xs Max “10 saat 38 dakika”, Xs “9 saat 41 dakika”, iPhone X ise “10 saat 49 dakika” zamanını alıyor. Bu testin galibi “14 saat 13 dakika” ile üç arka kameralı Huawei P20 Pro olurken, Xs ve Xs Max genel olarak hayal kırıklığı yaratıyor.

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs ve Xs Max’in merkezinde Apple A12 Bionic işlemci yer alıyor

Huawei Kirin 980 gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan yeni A12 Bionic işlemci, eskiye oranla yüzde 50 daha az güç harcıyor ve yüzde 50 daha yüksek grafik performansı sunuyor. Ancak bu durum pil ömrüne çok fazla etki etmiyor. Pil kapasiteleri bu yüzden artırılmayan telefonlar, sonuçlara bakılırsa ciddi şekilde geriye düşüyor.

İlgili Video

Telefonların resmi tanıtım videosu