reklamı kapat

POPÜLER

Nikon

Louis Vuitton imzalı Nikon Z7’nin kendisi de fiyatı da hayallerin ötesinde

Özel tasarımlı ürünlerin uçuk fiyatlara satıldığı bir gerçek. Peki bu özel tasarımda Louis Vuitton imzası varsa? Bakalım Louis Vuitton imzalı Nikon Z7 modelini bir hayalin ötesine geçebilecek mi?

Louis Vuitton özel Nikon Z7, aslında sadece bir konseptten ibaret. Üzerinde 24 ayar altın bulunan geyik derisi kaplamalı cihaz, fotoğrafçı Boonlert Rojanaboworn‘un paylaştığı bir “hayal”. Kendi tasarladığı cihazda 24-70mm f/4S lens ve Louis Vuitton’un klasikleşmiş LV monogramı da bulunuyor. Fotoğrafçının kamera tutkunları için özel olarak hazırladığı bu cihazın bir konseptten ibaret olduğuna üzülüp üzülmeyen var mı, şu an için orası pek net değil. Çünkü bu hayali tasarım için bile biçilen tahmini fiyat 7 milyon dolar!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon FA

Brikk + Nikon Df

Nikon DF

Geçmişte örnekleri var mı?

Her ne kadar bu özel kamera sadece bir konsept de olsa, geçmişte firmanın altın kaplama özel kameralarının piyasaya sürüldüğü biliniyor. Örneğin, 1984’te Nikon, 24 ayar altın kaplama Nikon FA’yı piyasaya sürmüş ve bu fotoğraf makinesiyle çeşitli ödüller kazanmıştı. Daha sonra 2014’te lüks araç gereç üreticisi Brikk, yaklaşık 42 bin dolarlık bir fotoğraf makinesi çıkarmıştı. Nikon Df isimli cihaz da yine 24 ayar altın kaplamaydı. Aynı sene Nikon’un kendisi de altınla süslediği Nikon Df makinesini tanıtmış ve kendisine yaklaşık 3 bin dolarlık bir fiyat biçmişti. Nikon’un Louis Vuitton’a özel bir fotoğraf makinesini gerçekten piyasaya sürmesi pek mümkün gözükmüyor. Geçmişte piyasaya sürülmüş altın kaplama fotoğraf makinelerine yukarıdaki galeriden bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Fotoğraf makinelerine “yapay zeka” ekleyen cihaz

İLGİLİ HABERLER