reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II

Yeni aynasızlar Nikon Z7 II ve Nikon Z6 II için resmi tarih verildi

Nikon’un ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi Z7 ve yanında gelen model Z6, yerini Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II modellerine bırakıyor.

Nikon Z7, firmanın Nikon Z6 ile beraber tanıttığı ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi olarak büyük ses getirmişti. İşte bu modellerin yerini 14 Ekim tarihinde yeni tanıtılacak Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II fotoğraf makineleri alacak. Nikon’un isimleriyle beraber resmi olarak duyurduğu yeni tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makineleri, fotoğraf dünyasında büyük bir merak oluşturmuş durumda. Türkiye pazarında olası yüksek fiyatlardan dolayı sadece fotoğrafı ticari hale getirebilmişler ve çok zenginlere hitap edecek makineler, şimdilik tam olarak neler sunacak ya da nasıl görünüyor bilinmiyor. Modellerde firmanın standart “S” takısı yerine “II” ibaresinin kullanılması garip dururken, detayların yakında belli olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z7 II öncesinde Nikon Z7 teknik olarak çok güçlü bir modeldi

D850’nin aynasız eşdeğeri olarak nitelendirilen model, tam 45.7 megapiksel tam kare BSI-CMOS sensör üzerine kuruluyor. Bu sensörün firma tarafından tasarlandığı belirtiliyor. Sensörden 5 eksende görüntü sabitleme yapabilen model, 4K 30 fps video çekebiliyor ve 10-bit 4:2:2 video çıkış verebiliyor. 493 noktalı hibrit bir otomatik netleme sistemi olan Nikon Z7, saniyede 9 kare seri çekim yapabiliyor. Özellikle stüdyo ve manzara çekimleri için çok ideal olan fotoğraf makinesi, tam dolu pille 330 kare çekim gerçekleştirebiliyor. WiFi üzerinden kablosuz görüntü aktarımı yapabilen model, gövde olarak yurt dışında 3.399 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İlgili Video