reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II

Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Nikon’un ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi Z7 ve yanında gelen model Z6, yerini Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II modellerine bıraktı.

Nikon Z7, firmanın Nikon Z6 ile beraber tanıttığı ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi olarak büyük ses getirmişti. İşte bu modellerin yerini söz verildiği gibi 14 Ekim tarihinde Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II fotoğraf makineleri aldı. Nikon’un yeni tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makineleri, üst seviyede yer alıyor. Tasarım çizgileri değişmeyen gövdeler, ortak olarak güçlerini artık “çift” Expeed 6 işlemciden alıyor. Bu sayede modeller hem çekim hızı hem de genel performans açısından çıtayı hatırı sayılır oranda yükseltiyor. Artık UHS-II SD ve CFexpress/XQD olmak üzere çiftli kart yuvası taşıyan fotoğraf makineleri, otomatik netleme sisteminde de ilk sürümlere oranla ciddi geliştirmeler taşıyor. Yerleşik olarak 4K 60 fps video çekebilen (Z6 II için sonra sunulacak) modellerin artık USB-C üzerinden şarj edilebildiği de güzel detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II gerçekten güçlü birer aynasız fotoğraf makinesi

Modellerden Z6 II’de 24,5 megapiksel tam kare BSI CMOS sensör yer alırken, abisi Z7 II’de 45.7 megapiksel tam kare BSI CMOS sensör bizleri karşılıyor. Hem fotoğraf hem de video için iddialı olan kameralardan Z7 II için gövde fiyatı 3 bin dolar seviyesinde. Kişilerin Z6 II içinse gövde için 2 bin dolarlık bir fiyat karşımıza çıkarıyor. İki gövdenin de yakında Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Kamera konusunda çok iddialı iPhone 12 Pro ailesi