reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Z50
Nikon Z50
Nikon Z50
Nikon Z50

Bir ilke imza atan Nikon Z50 tanıtıldı; işte fiyatı ve tüm özellikleri!

Görüntüleme devlerinden Nikon, günlerdir sızıntısı yapılan yeni aynasız fotoğraf makinesi modelini tanıttı. İşte tüm detaylarıyla yeni model Nikon Z50.

Nikon‘un Z-Bayonet yapısındaki ilk DX-Format makinesi Nikon Z50 oldu. Z6 ve Z7’den farklı olarak bünyesinde tam kare değil 21 megapiksel APS-C CMOS sensör yer alan fotoğraf makinesi, bu açıdan D500 ile benzer bir sensör üstüne kuruluyor. Retro ile modern arasında beğenimizi toplayan bir tasarımı bulunan aynasız fotoğraf makinesi, hareketli bir LCD ekrana ve 2.36 milyon nokta OLED elektronik vizöre sahip. Buna ek olarak yerleşik bir flaşı da bulunan model, maalesef Z6 ve Z7 gibi gövde içinde görüntü sabitleme özelliğini taşımıyor. Burada sabitleme işi lenslerin üstüne kalıyor. Gövdesi toza ve suya karşı dayanıklı olan “kaslı” model Z50, sürekli netleme ile saniyede 11 kare seri çekim yapabiliyor ve 4K çözünürlükte 24 ya da 30 fps video çekebiliyor. Mikrofon girişi taşıyan nispeten ufak boyutlu model, üzücü şekilde tek bir SD kart yuvasına sahip. Bu modele özel Z-Bayonet lensler yanında FTZ adaptör ile DSLR tarafı için hazırlanan lensler de takılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z50, alanda devrim yapmayan bir aynasız fotoğraf makinesi

Ancak Nikon’un ilk DX-Format modeli olmasıyla öne çıkan model, açıklandığı kadarıyla kasım ayında satışa çıkıyor. Gövde fiyatı 859 dolar olan makine, 16-50mm kit lens ile 999 dolar, 16-50mm ve 50-250mm kombinasyonuyla ise 1.349 dolar fiyat etiketine sahip. Bu modelin Türkiye’de de satılacağını belirtelim. Ancak henüz fiyat konusunda bir bilgimiz bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok özel iPhone modelleri