reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS M50 Mark II yanında ilginç kamera Canon PowerShot Zoom

Canon EOS M50 Mark II tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Yeni aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS M50 Mark II üzerinden perde kalktı. İşte model hakkında bilinmesi gerekenler;

Canon EOS M50 Mark II, yerini aldığı model ile benzer bir tasarıma sahip ve yine 24 megapiksel APS-C sensör üzerine kuruluyor. Gücünü yine yerini aldığı model gibi DIGIC 8 işlemciden alan makine, güncellenen Dual Pixel otomatik netleme sistemiyle fotoğraf ve videoda göze takılı sürekli otomatik netleme yapabiliyor. Artık YouTube Live için dikey video çekilmesi ve telefon internetini kullanarak anlık canlı yayın yapılmasına imkan tanıyan model, 1.5x gibi büyük bir crop ile 4K 24 fps video çekebiliyor. 1080P’de 120 fps’e çıkabilen hareketli dokunmatik ekrana sahip model, saniyede 7.4 kare fotoğraf çekebiliyor ve kasım ayında 599 dolardan satışa çıkıyor.

Canon EOS M50 Mark II yanında ilginç kamera Canon PowerShot Zoom da detaylandı

İlk tanıtımı geçtiğimiz ay yapılan yukarıda görebileceğiniz Canon PowerShot Zoom, tek elde kullanmalık bir kamera modeli. Bu bakımdan bir dijital dürbün gibi kullanım getiren ürün, 12,1 megapiksel 1/3 inç CMOS sensör üzerine kuruluyor ve gücünü DIGIC 8 işlemciden alıyor. 1080P çözünürlükte video çekebilen kamera, sadece 145 gram ağırlığında ve 100-400mm seviyesinde bir lens taşıyor. Modelin çekim aralığı dijital zoom ile 800mm seviyesine kadar yükseltilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde bir ekran olmadığından çekilen fotoğraf ve videolara kablosuz olarak bağlandığı akıllı telefon üzerinden gösteren ürün, az sayıda fiziksel buton ile geliyor ve yerleşik olarak görüntü sabitleme yapabiliyor. ISO 3.200’e kadar çıkabilen ve USB-C üzerinde şarj edilebilen ürün, artık kesin olarak kasım ayında 299 dolardan raflardaki yerini alıyor.

Bu iki kameranın da Türkiye’de satılmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en iyi kameraya sahip iPhone 12 Pro modelleri