reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7
Nikon Z7

Tam kare aynasız fotoğraf makinesi Nikon Z7, parçalarına ayrıldı [Galeri]

Görüntüleme devi Nikon’un ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi Z7, parçalarına ayrıldı. Gelin Nikon Z7 modelinin içine yakından bakalım

Nikon Z7, firmanın Z6 ile beraber tanıttığı ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi. Tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz model, firmanın geleceği için büyük önem arz ediyor. Son dönemde bazı istenmeyen “banding” sorunlarıyla gündeme gelen makine, Türkiye’de gövde olarak 30 bin TL düzeyinde satılıyor. İste bu model Ilija Melentijevic tarafından parçalarına ayrıldı. Modelin iç donanımını gözler önüne seren bu çalışma, fotoğraf tutkunlarına çok güzel detaylar veriyor. İçerisinde görülen donanımsal benzerlikleriyle D850 Slim olarak isimlendirilebileceği söylenen model, burada büyük sürprizler oluşturmuyor. Suya karşı oldukça dayanıklı hazırlandığı görülen model, özellikle sensörü ve sensörün altında yer alan görüntü sabitleme sistemiyle öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z7 teknik olarak çok güçlü bir model

D850’nin aynasız eşdeğeri olarak nitelendirilen model, tam 45.7 megapiksel tam kare BSI-CMOS sensör üzerine kuruluyor. Bu sensörün firma tarafından tasarlandığı belirtiliyor. Sensörden 5 eksende görüntü sabitleme yapabilen model, 4K 30 fps video çekebiliyor ve 10-bit 4:2:2 video çıkış verebiliyor. 493 noktalı hibrit bir otomatik netleme sistemi olan Nikon Z7, saniyede 9 kare seri çekim yapabiliyor. Özellikle stüdyo ve manzara çekimleri için çok ideal olan fotoğraf makinesi, tam dolu pille 330 kare çekim gerçekleştirebiliyor. WiFi üzerinden kablosuz görüntü aktarımı yapabilen model, gövde olarak yurt dışında 3.399 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin resmi tanıtım videosu