reklamı kapat

POPÜLER

Nauticam NA-Z7

Nikon Z7’yi 100 metre su altında koruyan kılıf: Nauticam NA-Z7

Sualtı kılıf üreticisi Nauticam, Nikon’un yeni tam çerçevesiz aynasız fotoğraf makineleri için su altında çalışabilen kamera sabitleme sistemi geliştirdi. Nikon Z7 ve Nikon Z6 fotoğraf makineleriyle uyumlu olan sistem, kullanıcıların 100 metre su altında sarsıntısız videolar çekmesine imkan tanıyor.

Nauticam NA-Z7 olarak adlandırılan sistem, yeni Z lenslerle monte edilen kameralarla uyumlu şekilde çalışıyor. Çoğu kullanıcı F montajlı lens koleksiyonuna sahip olduğundan, bunlar FTZ adaptörüyle de kullanılabiliyor. İki adet lens serbest bırakma tuşu tasarıma dahil edilmiştir, bu sayede her iki tip kamera kameradan çıkartılmak zorunda kalmadan değiştirilebiliyor. Bağdaştırıcıyı çıkarmak veya gerçekten takmak isterseniz, fotoğraf makinesinin çıkarılması gerekiyor. Yeni Z kameraların tuş yerleşimi D850 gibi modellerden biraz farklı olsa da, Nauticam’ın  kullanıcılara kolaylık sağlamak için çok çalıştığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüksek fiyatıyla dikkat çeken su altı kabı: Nauticam NA-Z7

Kullanıcıların su altında profesyonel çekimler yapmak isteyen kullanıcılar için özel olarak geliştirdiği Nauticam NA-Z7’nin yurt dışındaki fiyatı ise 3.450 dolar. Nauticam su altı kabının Türkiye’de satışa sunulması ise beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Nikon Z7’nin resmi tanıtım videosu