reklamı kapat

POPÜLER

“Avrupa’da Yılın Otomobili” 2019 için finalist listesi açıklandı

Önümüzdeki yılın mart ayı itibarıyla netlik sonuca kavuşacak olan “Avrupa’da Yılın Otomobili 2019” organizasyonunda, önemli yeni isimler yer alıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı‘nı beklememizdeki temel sebeplerden birisi olan Avrupa’da Yılın Otomobili için son aşamaya merdiven dayamış durumdayız. Başlangıç noktasında 38 aday ile start alan yarışmada dünyanın farklı yerlerinden bir araya gelen 60 juri üyesinin yaptığı değerlendirmelerin ardından, finalist listesi bugün itibarıyla resmiyete kavuştu. Organizasyonun resmi sosyal medya hesapları üzerinden de duyurduğu listede birbirinden farklı sınıflarda yer alan modeller kendisine yer buluyor. Geçtiğimiz yıl Volvo XC40‘ın ipi göğüslediği yarışmanın listesinde bu yıl nispeten daha az SUV modelinin yer alması da dikkatimizi çeken noktaların başında geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Listedeki isimler

Açıklanan listeye alfabetik olarak baktığımızda Alpine A110, Citroen C5 Aircross, Ford Focus, Jaguar I-Pace, Kia Ceed, Mercedes-Benz A-Class ve Peugeot 508‘in kendisine yer bulduğunu görüyoruz. Burada en dikkat çeken ismin listedeki tek elektrikli otomobil konumunda olan Jaguar I-Pace olduğunu söyleyebiliriz. Alpine A110 ise bu isimler arasında performans ve sürüş dinamiği konusunda farklı bir noktada konumlanıyor. Geçtiğimiz yıl BMW X1, Audi Q3 ve Mercedes-Benz GLA gibi SUV sınıfında yer alan modellerin bu yıl yerini büyük oranda bineklere bırakmış olması da anımsanması gereken detaylar arasında. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.