reklamı kapat

POPÜLER

Bakış açınızı değiştirmek istiyor; Çinli GAC Motor için Avrupa planı

Önünümüzdeki yıl Amerika pazarında adından söz ettirmek isteyen GAC Motor, Avrupa planlamasında ön plana elektriği çıkartacak gibi.

Elektrikli otomobillerle ilgili yapılan haberlerde Çin merkezli üreticilerin adından sıkça söz ettirmeye başladığını net bir şekilde hissediyoruz. Özellikle şimdilik girişim niteliğinde olan isimlerin önümüzdeki süreçte çok daha iyi yerlere geleceğini ön görmek de artık çok zor değil. Faaliyetlerine 2008 itibarıyla başlayan GAC Motor içinse durum biraz daha farklı noktada. Özellikle son iki yılda çok ciddi ivmelenme kat eden Çinli marka, kısa süre önde geniş bir ürün gamı üzerinden Amerika pazarına giriş yaptı. Sedan, Minivan ve SUV gibi farklı sınıflarda tasarımlarıyla ve donanımlarıyla dikkat çekmeyi başaran modeller ortaya koyan marka, Paris Otomobil Fuarı ile birlikte Avrupa pazarı planlamasıyla ilgili önemli detaylar paylaşıyor. Organizasyonda GS5 adını verdiği SUV modeliyle kullanıcıların karşısına çıkan GAC ekibi, satış hamlesini ise tamamen elektrikli versiyon üzerinden yapmayı planlıyor. İlk aşamada masada görünen tarih ise 2020. Bu da Volkswagen başta olmak üzere tüm amiral markaların planlarıyla bire bir kesişme anlamına geliyor!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıklamalardan detaylar

Paris’te düzenledikleri basın toplantısında gelecek planlamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan marka başkanı Yu Jun, planlama üzerinde olduklarının altını çiziyor. “Avrupa pazarına nasıl girmemiz gerektiğine dair yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bu bağlamda yapılan görüşmelerimizin ilk olarak tamamen elektrikli bir model üzerine yoğunlaştığını net bir şekilde söyleyebilirim.” diyen Jun, genişleme stratejilerinin 16 farklı yer üzerinden ilerleyeceğinin altını çizdi. Markanın halihazırdaki satış rakamlarının yüzde 10 oranında Çin dışındaki yerlerden elde ediliyor olması da şüphesiz planlamaları etkileyecek noktalardan birisi. Amiral gemisi niteliği taşıyan SUV modeli GS8’i 2019 sonunda satışa sunmaya hazırlanan markanın ürün gamındaki modellerini buradan inceleyebilirsiniz.