reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’yı kendi silahlarıyla vuracak; 500 km menziliyle GAC Aion S

Guangzhou Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen GAC Aion S, hızla büyüyen bir markanın önemli bir oyuncusu olarak asfalta inecek.

Advertisement

Sıkı LOG takipçileri, özellikle elektrikli otomobil cephesinde her geçen gün pazar payını artıran Çin merkezli markalar üzerine yaptığımız değerlendirmeleri anımsayabilir. Devlet tarafından desteklenmeleriyle birlikte kademeli olarak sınırlarını da genişleten bu markalardan bazıları çoktan Amerika pazarını gözüne kestirdi bile. Geçtiğimiz ay sizlerle değerlendirmesini yaptığımız GAC Motors, bahsetmekte olduğumuz bu yayılımcı basamakları emin adımlarla çıkan sayılı isimlerde arasında. Amerika’nın ardından 2020 yılında Avrupa pazarına da giriş yapmak istediklerini duyuran marka CEO’su Yu Jun, çalışmalarının devam ettiğine açıklamalarında yer vermişti. Kısa süre önce kapılarını açan Guangzhou Otomobil Fuarı, GAC ekibinin önümüzdeki süreçteki planları için önemli bir rol alabilecek modeline ev sahipliği yapıyor. Markanın Aion S adını verdiği tamamen elektrikli bu otomobil, “Tesla gibi” özellikleri çok daha uygun fiyata kullanıcılarla buluşturma iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk detaylar

Otomobilin şimdilik tüm performans rakamlarını paylaşman GAC Motors, şu aşamada daha çok verimlilik kriterine odaklanmış durumda. Gelen ilk bilgilere göre 0,245‘lik sürtünme katsayısına sahip olan Aion S, bu değeriyle Model 3 ile kafa kafaya diyebileceğimiz seviyelerde. Otomobil için paylaşılan 500 kilometrelik menzilse şüphesiz kullanıcıların bakışlarındaki değişimi en çok etkileyecek noktalardan birisi olacak. İşin teknolojik kısmına baktığımızda; Bosch ortaklığıyla geliştirilmiş gövde stabilizasyon sistemi ve 2. seviye otonom sürüş, otomatik park asistanı, güneş enerji panelli tavan ve pek çok trafik asistan desteği karşımıza çıkıyor. Satış süreciyle ilgili planlamalarının da başladığını öğrendiğimiz Aion S’in önümüzdeki yıl içerisinde Amerika’da satışa sunulması bekleniyor.

İlgili video

Tesla Model 3 pist modu