reklamı kapat

POPÜLER

310 kilometre menzil, hızlı şarj ve uygun fiyatı bir araya getiren elektrikli SUV: GAC Motor GE3 [Video]

Uzak Doğu pazarında markanın rekabete soktuğu ilk elektrikli SUV modeli olan GE3 fiyat/performans sınıfında fazlasıyla iddialı.

Hava kirliliğinde yaşanan ciddi artışların ardından yönetimlerin radikal adımlar attığı otomobil sektöründe, kademeli olarak içten yanmalı motorların yasaklanma süreçleri işlerken bir yandan da elektrikli otomobillere gerek kullanıcı gerekse üretici bazında önemli teşvik ve yatırımlar yapılıyor. Kirliliğin yüksek seviyelerde hissedildiği yerlerden olan Çin‘de de hızlı adımların atıldığı bu ortamda GAC Motor‘un ilk elektrikli SUV modeli, ülkede yollara çıkacak en yeni ve iddialı çözümlerden biri olarak karşımızda. Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı kapsamında ilk tanıtımı gerçekleştirilen GE3, teknik özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.


Hızlı şarj teknolojisini destekleyen bir altyapıyla birlikte geldiğini gördüğümüz aracın 310 kilometre menzil vadeden bataryaları bu destekle 30 dakika yüzde 80 doluluğa getirilebiliyor. 0’dan 100’e olan hızlanmasını 9,3 saniyede tamamlayabilen aracın fren mesafesiyse 12,8 metre olarak veriliyor. Güç değerleriyle de hatırı sayılır bir yapıyı barındıran G3, 163 beygir ve 290 Nm tork gibi SUV sınıfının ihtiyaçlarını karşılayan itiş kuvvetini barındırıyor. Tasarım olarak Çin pazarında görmeye alışık olduğumuz çizgilere sahip olan aracın ön ve arka bölümünde LED farlar, renkli ve dokunmatik ekranla kombin edilen multimedya sistemi gibi parçalar ilk adımda öne çıkan donanımlar arasında. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde başlangıç fiyatı 22,200 dolar olarak belirlenen GE3, fiyat performans olarak sınıfında öne çıkacak bir seçenek gibi gözüküyor. Önümüzdeki süreçte menzil değerlerini 500 kilometreye çıkartmayı planlayan GAC Motors’un Avrupa hamlesiyle birlikte dengeler değişebilir.

VİDEO