reklamı kapat

POPÜLER

Venom Zehirli Öfke

Tom Hardy’li Venom Zehirli Öfke’den rekorlu başlangıç

Eleştirmenlerin yerden yere vurduğu Venom Zehirli Öfke geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Başlangıcı rekorlu bir şekilde yaptı ancak bu rekor pek de beklediğimiz türden değil.

Bildiğiniz gibi Sony tarafından beyaz perdeye taşınan Venom’un başrolünü Tom Hardy üstleniyor. Başrolüyle dikkat çeken film 5 Ekim Cuma günü izleyici karşısına çıktı. İlk hafta sonunda Amerika sınırları içinde 80 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu da Venom Zehirli Öfke’nin açılış kazancıyla ekim ayının gişe rekorunu kırdığı anlamıma geliyor. Rekorun ondan önceki sahibi 2013 yapımı başrolünde Sandra Bullock’u izlediğimiz Gravity olmuştu. Film açılışını 55.7 milyon dolar ile yapmıştı. Artık bu rekorun sahibi Sony’nin riskli projesi Venom oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslında açıklamaya gerek yok ancak ekim ayı Amerikan sineması için pek de rekabetli bir dönem değil. Aksi halde ekim ayı rekorunun 55.7 milyon dolarlık açılışıyla 2013’te vizyona giren Gravity filmine kalmayacağı kesin. Venom normalde çizgi roman uyarlamaları için pek de iddialı bir gişe elde etmemesine rağmen bu rekorun yeni sahibi olabildi. Bakalım rekorlu başlangıç filme uğurlu gelecek mi? Şayet Sony stüdyolarının bu riskli projesi başarılı olursa gelecekte Carnage projesinin yanı sıra Spider-Man kötülerinin solo filmlerini de seyredebiliriz.

İlginizi çekebilir

Fragman