reklamı kapat

POPÜLER

Venom Zehirli Öfke

Venom Zehirli Öfke yönetmeninden mantık hatası açıklaması

Spider-Man olmadan beyaz perdeye aktarılan Venom Zehirli Öfke pek çok mantık hatasıyla izleyicilerin kafasını karıştırmıştı. Filmin yönetmeni bu hatalardan birine açıklama getirmeye çalıştı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Venom Zehirli Öfke filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Kısaca hatırlatmak gerekirse filmin kötüsü olan Riot uzay gemisinin Malezya’ya düşmesiyle serbest kalıyordu. Fakat Amerika’ya gelip Life Foundation‘ı bulması altı ay sürüyordu. Zaman atlamasından önce onun insandan insana atladığını ve yaşlı bir kadında kaldığını görüyorduk. Altı aylık zaman atlamasının ardından Riot’un bu sürenin tamamını o yaşlı kadında geçirdiği anlaşılıyordu. Fakat insan ve simbiyot arasında tam bir uyum söz konusu olmasığında simbiyotun bir bedende bu kadar zaman geçirmesi mümkün değil. Aksine insanın tüm hayati işlevlerinin tükenmesine neden oluyor. Riot’un altı ay boyunca yaşlı bir kadının bedeninde kalabilmesi büyük bir mantık hatası olarak algılanmıştı. Filmin yönetmeni Ruben Fleischer de bunu inkar etmiyor gibi duruyor. Gamespot‘a konuşan yönetmen hatayı şu sözlerle açıklamaya çalıştı:

“Riot’a dair düşüncemiz şuydu: O hayatta kalabilmek için insandan insana atlayıp, bulaştığı kişilerin yaşam gücünü kullanıyordu. Birinin enerjisi tükendiğinde diğerine zıplıyordu. Bu bahsettiğiniz filmdeki birkaç hatadan biri oldu maalesef. Ancak bu mantık hatasının sebebi Eddie Brock’un düşüşünü göstermek istememizdi. Riot ise atlama sonrasında sorun yaratan tek detay oldu. Ben bu hatanın ardından o yaşlı kadının Malezya’da insanları öldürüp yolunu yoluna devam ettiğini düşünmek istiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Ruben Fleischer‘in açıklayıp bu mantık hatasını ortadan kaldırabileceği, filmde yer almayan bir detay yok. Aksine Venom Zehirli Öfke’de kocaman bir mantık hatası yüzümüze çarpıyor diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Fragman