reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar 2

Fantastik Canavarlar 2 filmindeki büyük mantık hatası

Harry Potter’ın büyülü dünyasında geçen Fantastik Canavarlar 2 filminin izleyici karşısına çıkmasına az kaldı. Fakat filmde büyük bir mantık hatası var gibi görünüyor.

J. K. Rowling tarafından yazılan Fantastik Canavarlar serisinde Newton Scamander’ın maceralarına şahit oluyoruz. Fakat onunla birlikte Harry Potter dünyasından tanıdığımız veya sadece adını duyduğumuz kahramanlar da beyaz perdeye taşınıyor. Heyecan dolu hikaye Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald ile devam edecek. Böylece Grindelwald’ı biraz daha yakından tanıma ve genç Albus Dumbledore’u görme fırsatı elde edeceğiz. Grindelwald ve Dumbledore arasındaki mücadele ise serinin soru olacak gibi duruyor. Ancak görünen o ki Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminde Profesör McGonagall‘ı da göreceğiz. Fakat bu durum büyücülük dünyasının bildiğimiz tarihine aykırı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Az önce ifade ettiğimiz üzere Fantastik Canavarlar serisinin Grindelwald ve Dumbledore mücadelesiyle son bulması bekleniyor. Bunun da 1945’te yaşandığını biliyoruz. İlk Fantastik Canavarlar’dan sonra ikinci filmin 1927 ile 1930 arasında geçeceği tahmin ediliyor. Minevra McGonagall‘ın doğum tarihi ise 1935. Yani McGonagall daha doğmadı. Şayet olaylar 1945 senesinde atlayacaksa, o zaman da McGonagall sadece 10 yaşında oluyor. Bu da yetişkin Profesör McGonagall’ı görmemizi imkansız hale getiriyor. Filmin bu büyük mantık hatasını nasıl kotaracağı ise büyük soru işareti.

İlginizi çekebilir

Fantastik Canavarlar 2 heyecan dolu tanıtım