reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın 30 Ekim etkinliğinde tanıtmayarak hayal kırıklığı yarattığı ürünler

Teknoloji devi Apple, 30 Ekim tarihinde bir etkinlik düzenledi ve yeni MacBook Air, yeni Mac Mini ile yeni iPad Pro modellerini tanıttı. Peki bu etkinlikte hangi beklenen ürünler gelmedi?

Etkinlikte tanıtılan ürünler gerçekten önemliydi. Özellikle yeni iPad Pro modelleri oldukça beğenildi. Ancak 30 Ekim etkinliğinde tanıtılmayarak hayal kırıklığı yaratan ürünler de oldu. Bunlara baktığımız zaman karşımıza ilk olarak yeni iPad Mini geliyor. iPad Mini 5 olarak da geçen cihaz, sağlam analist Ming-Chi Kuo’nun açıklamasına rağmen tanıtılmadı. Ufak boyutlu iPad isteyenler için çok güzel olan ürün, maalesef resmi olarak lanse edilmedi. Buna ek olarak Apple, artık büyük bir fiyaskoya dönen AirPower‘ın çıkış tarihini de paylaşmadı. Bilmeyenler için bir kablosuz şarj ünitesi olan, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebiliyor. Şirketin kablosuz geleceği için oldukça önemli olan ürün, 149 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak deniyor ancak halen ortalarda görünmüyor. Buna ek olarak yeni AirPods ve kablosuz AirPods şarj kutusu da beklenen ancak tanıtılmayan ürünler arasında yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tarafından tanıtılmayan başka ürünler de var

Şirketin üsttekilere ek olarak yeni iMac modellerini de tanıtmadı. Modeller en son WWDC 2017 kapsamında bir güncelleme almıştı. 12 inç MacBook modelini de güncellemeyen şirket, ayrıca modüler Mac Pro için de hiçbir paylaşımda bulunmadı. Firmanın etkinlikte bu model için en azından bir görsel paylaşması bekleniyordu.