reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple Mac Mini

Yeni Apple Mac Mini tanıtıldı; karşınızda performansıyla şaşırtacak kompakt bilgisayar [Video]

Teknoloji devi Apple, çok uzun zamandır beklenen yeni Mac Mini bilgisayar modelini tanıttı. İşte ufak boyutlu bilgisayarın tüm özellikleri.

Tasarımsal olarak çok eskiyen ilk sürümle aynı görünen yeni Apple Mac Mini, artık uzay grisi renk seçeneğiyle elde edilebiliyor. Intel Core i3’den başlayan ve Core i7’ye kadar çıkan dört ve altı çekirdekli işlemciler ile alınabilen ürün, açıklandığı kadarıyla eskiye oranla tam 5 kat daha yüksek performans sunuyor. Tam 64 GB RAM ile donatılabilen bilgisayar, özel T2 çipiyle ciddi seviyede donanımsal güvenlik sunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere SSD depolama birimleriyle (2 TB’a kadar) donatılan ürün, yeni soğutma sistemiyle iç donanımını ses çıkarmadan serin tutabiliyor. Arkasında USB-C dahil birçok ihtiyaç duyulacak tam boyutlu porta sahip olan sistem, bu açıdan oldukça kullanışlı görünüyor. Dar alana sahip kişiler için harika görünen ürün, aynı zamanda medya bilgisayarı olarak da dikkat çekiyor. Yeni Mac Mini ile dev ekranlı 4K televizyonlar, Mac dünyasına hiç olmadığı kadar güçlü şekilde girecek gibi görünüyor. Model 4K ve 5K ekranlara Thunderbolt üzerinden görüntü aktarabiliyor.

Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
Yeni Apple Mac Mini
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Mini çok uzun zamandır bekleniyordu

Modelin 8 GB RAM ve Intel Core i3 işlemciye sahip versiyonu 799 dolar başlangıç fiyatına sahip. Bugün yurt dışında satışa çıkacak modelin, Türkiye’de de çok yakında satışa sunulması bekleniyor.