reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple Mac Mini

Yeni Apple Mac Mini özelinde pes artık dedirten RAM işkencesi [Video]

Apple‘ın kısa süre önce tanıttığı yeni Mac Mini, kullanıcıların RAM değişimi yapmasına izin veriyor. Ancak bu işlem hiç de söylendiği kadar kolay değil.

Yurt dışında satın alanlara gitmeye başlayan yeni Apple Mac Mini,  dediğimiz gibi RAM değişimine izin veriyor. Yani kişiler 8 GB 2666 MHz DDR4 RAM ile aldıkları bilgisayarı, daha sonra tam 64 GB RAM’e kadar çıkarabiliyor. Ancak bu işlem yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere hiç ama hiç kolay durmuyor. Apple birçok modelinde RAM değişimine izin vermiyor. İzin verdiğinde ise hiç olmadığı kadar zor hale getiriyor. Bu durum yeni Mac Mini için de değişmiyor. Kişilerin basit bir RAM değişimi için birçok parçayı çıkarması ve anakartı kasanın dışına çıkarması gerekiyor. Süreçte birçok hassas kablonun ve vidanın çıkarılması zorunlu kılınıyor. Mac Mini’ler içerisinde çok az yer bulunuyor. Ancak yine de firmanın süreci daha kullanıcı dostu hale getirmesi gerekiyor. Sonuçta bu tarz sistemler sıfırdan tasarlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Mini, boyundan büyük performans vadediyor

Hatırlamak adına modelin Türkiye satış fiyatı tüm opsiyonlar ile 34 bin TL seviyesine kadar çıkıyor. Ancak kullanıcılara normal olarak iki farklı temel versiyon sunuluyor. 3.6 GHz 4 çekirdekli Intel Core i3 işlemci ve 128 GB SSD depolamalı versiyon için 5.999 TL, 3.0 GHz 6 çekirdekli Intel Core i5 işlemci (4.1 GHz’e kadar Turbo Boost) ve 256 GB depolamalı versiyon içinse 8.399 TL fiyat etiketi belirlenmiş. Bu iki versiyon da ortak olarak Intel UHD Graphic 630 kullanıyor ve temelde 8 GB 2666 MHz DDR4 bellek taşıyor.

İlgili Video

Modelin yayımlanan resmi tanıtım videosu