reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Mini Türkiye
Apple Mac Mini Türkiye
Apple Mac Mini Türkiye
Apple Mac Mini Türkiye
Apple Mac Mini Türkiye

İşte Apple’ın Türkiye’de sattığı en uygun fiyatlı Mac bilgisayar

Teknoloji devi Apple, büyük etkinlik kapsamında yeni bilgisayar modellerini tanıttı. Peki Mac dünyasına adım atmak için Türkiye’de en az ne kadar ödemek gerekiyor?

Apple‘ın resmi sitesi üzerinden sattığı en uygun fiyatlı Mac bilgisayar, 5.999 TL başlangıç fiyatıyla yeni Mac Mini olmuş durumda. Uzun yıllardır atıl durumda kalan ürünü sonunda güncelleyen firma, “şimdi söz küçüğün” diyerek yeni modelini kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Bu 5.999 TL‘lik modelde 3.6 GHz 4 çekirdekli Intel Core i3 işlemci, 8 GB 2666 MHz DDR 4 RAM, 128 GB PCIe tabanlı SSD ve Intel UHD Graphics 630 ekran kartı yer alıyor. Kutusundan macOS Mojave yüklü olarak çıkan model, elbette istenirse çok daha güçlü hale getirilebiliyor. Örneğin 3.2 GHz 6 çekirdekli 8. nesil Intel Core i7 (4.6 GHz’e kadar Turbo Boost) işlemci, 64 GB RAM, 2 TB SSD ve 10 Gigabit Ethernet ile model tam 33 bin TL seviyesini görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Mini büyük satış rakamlarına ulaşabilir mi?

Bu biraz zor görünüyor. Çünkü modeli alacak özellikle şirketlerin ayrı bir monitör masrafı yapması gerekiyor. Bireysel olarak bakıldığı zaman masraf daha da artacak izlenimi yaratıyor. Çünkü Mac alan kişilerin büyük çoğunluğu cihazlarını video düzenleme, tasarım yapmak ya da fotoğraf işlemek için kullanıyor. Bunun için de gerçekten kaliteli ve bağlantılı olarak pahalı bir monitör alınması gerekiyor.

İlgili Video

Modelin yayımlanan resmi tanıtım videosu