reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

Yeni Apple iPad Pro modellerinin şaşırtan RAM kapasitesi belli oldu

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri teknoloji dünyasının en üst sıralarında yer alıyor. Yapılan derin incelemeler tabletlerin şaşırtan RAM kapasitelerini de ortaya çıkarıyor.

Yeni Apple iPad Pro ailesi hatırlamak adına 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı versiyon halinde geliyor. Yenilenen tasarımlarıyla dikkat çeken aile, tablet dünyasında adeta bir devrim yapıyor. İşte bu modellerin Apple tarafından açıklanmayan RAM kapasiteleri belli oldu. Geliştirici Steve Troughton-Smith tarafından bulunduğu kadarıyla ailenin 1 TB depolamalı versiyonlarında 6 GB RAM yer alıyor. Bunların iPad ailesine konulan en büyük RAM ve depolama seçeneği olduğu söyleniyor. Burada şaşırtan kısım ise firmanın 64 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerine sahip modellere 4 GB RAM koymuş olması. Depolama ile RAM miktarı arasında bir bağlantı olmadığı biliniyor ve bu yüzden bu tercih biraz garip karşılanıyor. Gücünü gerçekten çok yüksek performans sunan A12X Bionic işlemciden alan tabletler, Face ID yüz tanıma sistemiyle geliyor. En önemli yenilikleri arasında Lightning portunun yerini alan USB-C portları yer alan yeni iPad Pro ailesi, oldukça iddialı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yeni iPad Pro modelleri Türkiye’de kaça satılacak?

11 inç ekranlı modelin Türkiye başlangıç fiyatı 64 GB için 5.899 TL, 12,9 inç ekranlı modelin başlangıç fiyatı ise 7.399 TL seviyesinde. 11 inç modelin 1 TB versiyonu tam 11.499 TL‘ye satılıyor. 12,9 inç modelin 1 TB versiyonu içinse tam 12.999 TL ödenmesi gerekiyor.

İlgili Video

Modellerin resmi tanıtım videosu