reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ilk detayları paylaştı; yepyeni bir pickup geliyor!

2019 yılında seri üretime taşınması gündemde olan volkswagen imzalı yeni pickup modeli, giriş seviyesin klasmanın üyelerinden olacak.

Pickup sınıfına en geç dahil olan isimlerden birisi olan Volkswagen, oyuna sürdüğü Amarok hamlesiyle aradaki farkı kapatmak konusunda doğrusunu söylemek gerekirse hiç zorlanmadı. İşin içerisine soktuğu 3.0 litrelik V6 makineyle daha fazlasını arayanlar için de bir adres olmayı başaran marka, son dönemlerde ticari araç bazlı olarak Ford ile ortaklık haberleriyle gündeme geldi. Ranger ile Amarok’u kardeş olarak bir araya getirecek olan bu anlaşmanın gölgesinde geçen günler, önümüzdeki yıllarda satışa çıkacak yepyeni bir modelle zenginleşecek gibi görünüyor. Önümüzdeki ay kapılarını açacak olan Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda sergilenmek üzere ilk detayları gönderilen modelin adı ise henüz paylaşılmış değil. “Sıradanın ötesinde” sloganıyla mesajı verilmeye başlanan pickup ilk olarak konsept formuyla tanıtılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Segmenti belli

Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere modelle ilgili henüz herhangi bir teknik detay paylaşılmış değil. Şu an ön plana çıkartılan temel noktaların başındaysa aracın kullanışlılık konusunda fark yaratacak detaylara sahip olduğu geliyor. Altyapı olarak ailenin diğer üyelerinden tanıdığımız MQB‘nin dört tekerlekten çekişli olarak hizmet verdiğini görüyoruz. Yeni modelle ilgili en merak edilenlerden birisi de yer alacağı sınıf. Resmi kaynaklardan gelen bilgilerle, tercihin Amarok’un altında konumlandırılması yönünde alındığını da öğreniş bulunuyoruz. Tasarımla ilgili ilk detaylarsa bizlere daha önce gömediğimiz bir ışıklandırma kimliğiyle karşılaşacağımıza işaret ediyor. Tabi ki bu noktada aracın konsept olarak tanıtılacağı ve seri üretime ne şekilde bir yansımanın olacağı da, sakinlikle beklenmesi gereken noktalar arasında. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen Tanoak Pickup Konsept