reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Amarok R

Volkswagen Amarok R hayalinin gerçekleşmesi için ilk mesaj verildi

Volkswagen Amarok R, Ford ile gerçekleştirilen ortaklıktan bağımsız olarak Raptor’a ciddi bir rakip olma potansiyeli taşıyor.

Advertisement

Volkswagen’in Ford ile gerçekleştirdiği ticari araç ortaklığı, farklı segmentlerde kardeş modellerin doğuşuna şahit oluyor. Yeni nesil Caddy ile Tourneo üzerinden ilk somut örneklerini veren işbirliğinin ikinci yansımasını Amarok ile pickup segmentinde göreceğiz. Ford’un uzun süredir Ranger ile başarılı olduğu pazarda ortak altyapının kullanımından doğacak yeni nesil için bir süredir kademeli olarak ipucu niteliğinde tasarım görselleri paylaşılıyor. Bu yılın ilk çeyreğinde tanıtılmasını beklediğimiz modelle ilgili çalışmalarına devam eden Volkswagen, görünüşe göre bazı sürprizler için de potansiyel arıyor. Markanın Avustralya Operasyon Direktörü Ryan Davies, yeni nesille birlikte Volkswagen Amarok R projesinin hayata geçirilebileceği mesajı bir anda heyecan yarattı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Amarok R için rota Ranger Raptor’dan farklı olacak

Ford ile Volkswagen ikilisi her ne kadar ortaklık anlaşması imzalasa da, markaların kendilerine has silahları için bu paylaşım söz konusu değil. Mazda MX-5-Fiat 124 Spider örneğinde olduğu gibi Ford da ailenin en güçlü modeli olan Raptor rozetinin teknik paylaşımını bu ortaklığa dahil etmiyor. Bu detaylar ışığında Ryan Davies ve ekibinin yüzü Avustralya’da sık sık performans geliştirmeleri ortaklıklarının yapıldığı Walkinshaw.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son olarak geçtiğimiz yıl içerisinde Amarok 580X projesiyle karşımıza çıkan VW/Walkinshaw ikilisinin Amarok R’ı hayata geçirmek için bir birliktelik yapması şu aşamadaki tek formül konumunda. Ryan Davies’ın süreçle ilgili; “Pickup segmentinde her şey mümkün. Bu bir fırsat meselemesi. Amarok R da burada kesinlikle bir seçenek olarak karşımızda duruyor. Şu anda yapmamız gereken tek şey iyi bir araştırma yapmak.” ifadelerine baktığımızda markanın potansiyel talebi de analiz edeceğini anlıyoruz. Olası senaryoda 3.0 litre V6 turbo dizel motorun konumlandırılması beklenen Amarok R ile ilgili somut gelişmeler için biraz daha beklememiz gerekecek. Yeni Amarok, tanıtımının ardından yeni üretim yeri olan Güney Afrika’da banda çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR