reklamı kapat

POPÜLER

Volkwagen Amarok W580

Volkswagen Amarok 580X; yeni nesil öncesinde aileye son özel dokunuşlar

Avustralya operasyonu tarafından geliştirilen Volkswagen Amarok 580X, arazi odaklı özgün bölümleriyle dikkat çekiyor.

Ford ile yapılan ortaklık sonrasında yeni neslinde Ranger ile aynı altyapı üzerine geliştirilecek olan Amarok için beklentiler yüksek. Volkswagen’in pickup pazarındaki ilk ciddi hamlesi olarak kayıtlara geçen Amarok, 2010 yılında başlayan macerasından günümüze uzanan süreçte göz ardı edilemeyecek bir başarı gösterdi. Şu anda marka ürün gamının en eski modeli olan isim için yeni nesildeki bekleyiş sürerken, özel versiyonlarla veda sürecinin yaklaşıldığı hissi yükseliyor. Avustralya operasyonu Walkinshaw tarafından geliştirilen Volkswagen Amarok 580X de, yeni nesil öncesinde karşımıza çıkacan son güncel kombinasyonlardan birisi olarak kayıtlara geçecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Volkswagen Amarok 580X

Tanıtımı gerçekleştirilen versiyon standart olarak altı silindirli motorla birlikte kullanıcıları bekliyor olacak. 3.0 litrelik turbo destekli dizel motor, 255 beygir güç ve 580 Nm’lik tork değerleriyle yola devam ediyor. Bu versiyonda standart olarak DSG şanzıman ve 4×4 altyapısının geldiğini de belirtmeden geçmeyelim. 580X projesini standartlardan ayıran farklar ise ilk adımda yükseklikte kendisini hissettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süspansiyonlarda yapılan revizyonlarla daha yukarıda konumlanan model, şnorkel eklemesiyle birlikte çok daha yüksek su birikintilerinden geçebilecek niteliklerde. Arazi odaklı lastikler ve 18 inçlik jant seti de yine versiyona özel dikkat çekenler arasında. Bi-Xenon ışıklandırma ve LED gündüz farlarıyla gece sürüşlerinde de başarılı olmayı vadeden 580X’in sadece Avustralya’da satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni Volkswagen Golf